Bárta vidí za pučem VV i ministra Kalouska. A přikládá důkazy

10.11.2012 13:54

Poslanec Věcí veřejných Vít Bárta vidí za prvním pučem v jeho straně i ministra financí Miroslava Kalouska (TOP09). K tvrzení přikládá i dva nepřímé důkazy. Připomíná nahrávku s ministrem Kamilem Jankovským a triangl - Kristýna Kočí, firma otce Kočí Skill a šéf státní pokladny.

Bárta vidí za pučem VV i ministra Kalouska. A přikládá důkazy
Foto: red
Popisek: Poslanec Vít Bárta

Nedávno se Bárta vyjádřil v rozhovoru pro časopis Esquire, že je upřímně přesvědčen o tom, že za prvním pučem VV stojí kromě Škárky a Kočí v pozadí také Kalousek. A má pro to dva nepřímé důkazy.

„Vzpomeňme na její nahrávku s ministrem Kamilem Jankovským, na níž Kočí hovoří o jisté velkorysé nabídce Kalouska v souvislosti s diskreditací mojí osoby: Kalousek mi poslal částku nebo velkou, velkou, velmi velkou nabídku. Jako opravdu hodně velkorysou,“ cituje bývalý ministr dopravy Kočí.

Druhý důkaz je podle poslance sama firma Skill, kterou vlastní její otec Antonín Kočí. „Ta dodávala po celou dobu své existence zakázky pro Ministerstvo obrany, Ministerstvo financí a právě Generální ředitelství cel a jsem přesvědčen o nenahodilosti, když zakázky pro Skill kolidují s působností či přímo vedením Kalouska v těchto institucích,“ míní.

Staněk za ProMoPro

Pro přesnost připomíná Bárta události před dvěma lety. Když totiž ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) vyhodil v roce 2010 šéfa sekce vyzbrojování Jiřího Staňka (Kalouskova muže) odvětil se mu Kalousek Promoprem a létaly hromy blesky, jelikož Staněk byl pro Kalouska velmi důležitou žábou na prameni, popisuje. „Kam tím mířím? Firma Skill získala několik zakázek právě na sekci vyzbrojování, kterou Staněk vedl, a od jeho odchodu, světe div se, už žádnou,“ dodává.

Skill podle Bárty získal dílčí zakázku také v kontroverzním (ÚOHS prověřovaným) systémem pro výplaty sociálních dávek na MPSV, které do nedávna vedl Jaromír Drábek, rovněž Kalouskův muž.

Firma Skill podle Bárty na začátku října získala i další zakázku od Generálního ředitelství cel, které svou působností spadá pod ministerstvo financí. V informačním systému veřejných zakázek je zakázka vedena pod jménem Analýza a návrh technického řešení systému COPIS a její hodnota přesahuje 1,6 milionu korun.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: jno

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lipavský a spol., horor. Kmentův řev. Hráč Zeman si to dělá po svém. Přišly i urážky

15:56 Lipavský a spol., horor. Kmentův řev. Hráč Zeman si to dělá po svém. Přišly i urážky

Novinář Jaroslav Kmenta se na svém facebookovém profilu věnuje prezidentu republiky Miloši Zemanovi …