Bartoš: Omezovat cesty mezi kraji není dobrý nápad

25.02.2021 9:18

Vláda Andreje Babiše (ANO) hledá cesty, jak srazit epidemii v rozletu. Za středu přibylo přes 13 tisíc covid pozitivních osob. V nemocnicích leží takřka 7 tisíc lidí, z toho víc než 1 300 na JIP. České zdravotnictví je napjaté k prasknutí. Jednou z možností je razantně omezit pohyb lidí mezi kraji. Podle předsedy Pirátů Ivana Bartoše to vůbec není dobrý nápad.

Bartoš: Omezovat cesty mezi kraji není dobrý nápad
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Bartoš

Česko se pod vedením Andreje Babiše a jeho kabinetu dostalo do situace, že po roce řádění pandemie koronaviru na celé planetě patří naše země k nejhorším a nejvíce zasaženým krajinám.  

Anketa

Máte důvěru v Jana Hamáčka? (Hlasování od 25.2.2021)

16%
84%
hlasovalo: 15007 lidí

Kabinet v této situaci hledá cesty, jak omezit setkávání lidí, protože jak neustále opakuje sám premiér, „není kontakt, není přenos“. Jednou z možností je omezit pohyb obyvatel na dvacet kilometrů od bydliště nebo jen v rámci jednoho kraje. Kabinet o těchto opatřeních jednal už ve středu v noci, ale prozatím nedospěl ke konečnému verdiktu. Jednání budou pokračovat i během čtvrtku.

Předseda Pirátů Ivan Bartoš však ve vyjádření pro MF Dnes prohlásil, že omezovat pohyb lidí tímto způsobem vůbec nepovažuje za dobrý nápad. Ve vyjádření pro MF Dnes dal najevo, že je k tomuto záměru velmi skeptický, protože řada lidí pracuje v jiném kraji než žije. „Muselo by se to řešit vydáváním povolenek, pak je otázka, kdo by takové povolenky vydával,“ poznamenal Bartoš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nic neplatit, všechno si nahrávat. Už prý přetekla mez. Až vás přijdou lustrovat hygienici...

21:32 Nic neplatit, všechno si nahrávat. Už prý přetekla mez. Až vás přijdou lustrovat hygienici...

Výkon státní správy nemá být o zastrašování. „Způsob nařízení plošných kontrol s doporučením vůči po…