Bartošek jako Hitler? Okamura má za srovnání pykat, hrozí imunitní výbor

24.05.2024 19:47 | Zprávy

Lídr SPD Tomio Okamura v debatě o korespondenční volbě na půdě Poslanecké sněmovny označil místopředsedu parlamentní dolní komory Jana Bartoška (KDU-ČSL) za novodobého Hitlera. Nyní Okamurovi za to hrozí disciplinární řízení ve sněmovním mandátovém a imunitním výboru.

Bartošek jako Hitler? Okamura má za srovnání pykat, hrozí imunitní výbor
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura, předseda SPD

„Napravme politickou kulturu. Původně jsem chtěl urážky od Tomia Okamury řešit soudně, po rozvaze je hodlám řešit na půdě Poslanecké sněmovny. Navrhuji proti němu disciplinární řízení v mandátovém a imunitním výboru. Jde o nastavení hranice, jaké chování budeme, či nebudeme tolerovat ve veřejné diskusi. Nenávistné vyjadřování poškozuje nás všechny,“ poznamenal na sociální síti X Jan Bartošek (KDU-ČSL).

Jak píše server iRozhlas.cz, chce, aby došlo k veřejné omluvě lídra SPD a k přiměřené finanční náhradě škody utrpěné dehonestujícími výroky.

Okamura na půdě Sněmovny vůči Bartoškovi v minulosti prohlásil, že dělal vůči SPD v minulém volebním období pogromy a on kvůli němu musel čelit desítce trestních oznámení.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Vanda Efnerová

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Bartošek se chová jak ....., vůbec se nelze Okamurovi divit, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseChristian , 24.05.2024 22:08:49
že ho nazval Hitlerem. Co si vůbec Bartošek dovoluje k ostatním? Neumí nic, nikdy nic nedokázal, pracoval v sociálních službách, byl to žebrák a teď se takhle vyskakuje. Už aby skončil.

|  14 |  0

Další články z rubriky

„Na to se radši neptejte.“ Maminka oběti střelby na FF UK dostala před návštěvou u Petra Pavla instrukce

15:15 „Na to se radši neptejte.“ Maminka oběti střelby na FF UK dostala před návštěvou u Petra Pavla instrukce

V zájmu státu je držet rodiče obětí střelby na Filozofické fakulty UK oddělené. Zvlášť, když je jasn…