Básník a publicista: Dnes je v módě být protiruský

17. 4. 2014 16:12

Básník a publicista Ondřej Mrázek okomentoval skutečnost, že majitel ostravského hotelu ve Stodolní ulici Tomáš Krčmář zakázal vstup občanům Ruské federace. Mrázek k tomu poznamenává, že teď je populární být zaměřen protirusky, však nás v tomto duchu neustále informuje hlavní mediální proud. Publicista si ale také klade otázku, zda si tím hoteliér jen nedělá reklamu.

Básník a publicista: Dnes je v módě být protiruský
Foto: red
Popisek: Rusko
reklama

„Chápu, že Tomáš Krčmár má z Ruska strach, a proto trpí utkvělou představou, že – jak sám prohlásil - je třeba Rusy izolovat. Jako každý druhý Čech, Moravan nebo Slezan krmený žvásty z českých médií věří, že když se jednou ruská armáda dá do pohybu směrem na západ, nemusí se zastavit na Ukrajině. Co na tom, že z logického hlediska je to naprostý nesmysl, strach z Rusů je přece letos v módě, ne? O kolik příjemnější je hledat viníka a možného nepřítele někde hodně daleko než ve vlastních řadách a reálných situacích tady a teď!“ píše autor.

Krčmář se prý ale možná jen snaží zviditelnit hotel, o kterém by se turisté možná jinak nedozvěděli. Když se toho chopí média, hoteliér se vlastně dočká reklamy zdarma. K tomu je třeba dodat, že sám Krčmář ve vyjádření pro server Novinky.cz popřel, že by mu šlo o reklamu. Ve čtvrtek odpoledne ve vyjádření pro tentýž server svůj postoj zmírnil a svolil ubytovat ty Rusy, kteří okupaci Krymu odsoudí.

Mrázek k tomu navíc poznamenává, že občané Ruské federace jsou z podobného kroku posmutnělí, neboť jim je líto, že někdo není schopen rozlišit politické počínání prezidenta Putina od chování obyčejných Rusů. Putina přitom příliš v lásce nemají.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jáma pekel si přišla pro Věru Jourovou. „Netlačte Facebook, aby mazal,“ chce Dan Vávra. Babišova eurokomisařka se bránila

9:06 Jáma pekel si přišla pro Věru Jourovou. „Netlačte Facebook, aby mazal,“ chce Dan Vávra. Babišova eurokomisařka se bránila

Herní vývojář, glosátor a nyní i bojovník proti cenzuře Daniel Vávra se střetl s eurokomisařkou Věro…