Od minulých prezidentských voleb v USA probíhá studená občanská válka, která občas balancuje na hraně horkého konfliktu. Z hlediska Evropské unie můžeme, podle Bašty, vidět velmi podobný vývoj personálně podněcovaný spíše zvnějšku: „Masivní migrace z Asie a z Afriky, ale (postoj) ideologicky vyfutrovaný levicovými pokrokáři. Ti sice nemohou obvinit evropské národy z otrokářství (a do posledního dolaru vyčíslit finanční újmu jako u Afroameričanů), zato však zdůrazňují dva dědičné hříchy – kolonialismus a průmyslovou revoluci, která zdevastovala celý svět,“ píše Bašta.
Z toho levicoví pokrokáři dovozují, že Evropané proto musí odčinit hříchy svých předků především tím, že se rozdělí o svůj blahobyt se zeměmi postiženými kolonialismem – buď nepřímo dotacemi do afrických států, nebo přímo tím, že se o svůj sociální stát (a později i o své majetky) podělí s příchozími zájemci. „Když se to podaří tak, jak si to třeba pan Soros představuje, rozdíl mezi subsaharskou Afrikou, Pákistánem, Afghánistánem a Evropou se postupně smaže,“ dodává Bašta. Názorně to ukazují okrajové čtvrti západoevropských velkoměst.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab