Bavorské ministerstvo vnitra varuje: Už vůbec nestíháme kontrolovat hranice

27.12.2015 17:45

Podle bavorského ministra vnitra Joachima Herrmanna (CSU) nestíhá německá policie důkladně kontrolovat hranice, protože jí chybí větší počet strážníků.

Bavorské ministerstvo vnitra varuje: Už vůbec nestíháme kontrolovat hranice
Foto: wikipedia
Popisek: Německá vlajka.

„Federální policii chybějí policisté pro důkladnou kontrolu hranic, a to je důvod, proč naše spolková  vláda učinila nabídku,“ uvedl v rozhovoru pro nedělní Welt am Sonntag ministr vnitra Joachim Herrmann a přiznal, že chce, aby se Bavorsko aktivně zapojilo do ostrahy hranic.

Proto prý bavorská policie pomoc spolkové německé policii nabídla, ale ta prý odmítla. „Spolková vláda odmítá, a přitom by bavorská policie mohla se souhlasem spolkového ministerstva vnitra jednoduše kontrolovat hranice Bavorska, je na to dostatečně připravena,“ řekl v rozhovoru dále Herrmann.

„Děláme kontroly, ale ty už jsou za hranicemi v našem vnitrozemí, to už je někdy pozdě, uprchlíci už mají vystavené doklady, proto voláme po důslednější kontrole našich hranic,“ poznamenal v rozhovoru rovněž s tím, že se nyní bavorská policie musí soustředit na akce mimo hranice. Podle ministra je v současné době bezpečnostní riziko s ohledem na organizovaný zločin a hrozbu mezinárodního terorismu obvzlášť vysoké, a příliv uprchlíků tak podle něho musí v následujícím roce výrazně klesnout.

„Nyní stále překračuje až 4 000 uprchlíků za den bavorské hranice. Toto číslo se nesmí zlehčovat, musíme dosáhnout toho, aby se příliv uprchlíků snížil  v průměru na 1 000 za den,“ uvedl na závěr Herrmann, podle něhož Německo v roce 2016 nebude schopné integrovat více než 350 000 uprchlíků a rozhodně už nebude moci přijmout milion migrantů jako v letošním roce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jzd

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš se vám nelíbí. Estébák. A máte vůbec nějaké plány, co s touto zemí? Nebo budete jen cintat o demokracii u Havlova pomníčku? Podívejte se, co řeší svět, chytá se za hlavu režisér Martinek

19:06 Babiš se vám nelíbí. Estébák. A máte vůbec nějaké plány, co s touto zemí? Nebo budete jen cintat o demokracii u Havlova pomníčku? Podívejte se, co řeší svět, chytá se za hlavu režisér Martinek

Režisér a producent David Martinek sepsal pro ParlamentníListy.cz zamyšlení nad výzvami současného …