Bavorsko bude žalovat. Německo

4. 11. 2015 13:20

Bavorsko připravuje žalobu na německou vládu za neplnění jejích povinností v řešení uprchlické krize. Spolková země tvrdí, že se vláda nesnaží omezit příchod běženců. Většina z nich se do Německa dostává právě přes rakousko-bavorskou hranici. Informují České noviny.

Bavorsko bude žalovat. Německo
Foto: wikipedia
Popisek: Německá vlajka.
reklama

Deník Tagesspiegel informoval o tom, že Bavorsko pověřilo bývalého ústavního soudce Uda Di Fabia, aby vypracoval posudek, jenž má být základem pro žalobu k ústavnímu soudu. Bavorští politici jsou přesvědčeni, že současná uprchlická krize ohrožuje stabilitu jejich země a omezuje tak její fungování. Spolková vláda podle nich nedělá pro zlepšení situace dost.

Ochrana hranic je podle ústavy kompetencí spolkové vlády a ta by se podle Bavorska měla zasadit o to, aby byl příchod běženců pod kontrolou. Bavorům se nelíbí, že německá vláda nejedná podle evropských norem a nevrací běžence do první země Evropské unie, do které přišli.

Celý text zde.

Bavorsko už v říjnu hrozilo žalobou v případě, že se uprchlická vlna nezastaví. Spory však utišila dohoda mezi CDU a CSU o vytvoření tranzitních zón na hranicích, kde by se řešila veškerá administrativa a běženci by tak mohli být odmítnuti ještě předtím, než se do Německa vůbec dostanou. Návrh se ale nelíbí německým sociální demokratům, kteří jsou součástí vládnoucí koalice.

Bavorskem prochází naprostá většina běženců, kteří jdou přes Německo - a jejich úřady nestíhají běžence registrovat. „Dnes ráno podle televize N24 čekalo na hranici na vstup do Německa 3000 běženců, v úterý jich bylo 2500.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: spa

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš musí být potrestán, informuje Peksa. V EU je návrh ženy, kterou premiér označil za pomatenou

9:39 Babiš musí být potrestán, informuje Peksa. V EU je návrh ženy, kterou premiér označil za pomatenou

Do Evropského parlamentu míří rezoluce s názvem „Střet zájmů českého premiéra“. Jde o návrh německé …