Bavorský premiér Seehofer dnes bude jednat se Sobotkou

3. 7. 2014 6:01

O posílení spolupráce ve školství, vědě a hospodářství bude dnes v Praze jednat bavorský premiér Horst Seehofer s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) a ministry české vlády. Šéf vlády největší německé spolkové země přijíždí na svou třetí návštěvu Česka po prolomení letitých politických ledů mezi Mnichovem a Prahou v roce 2010.

Bavorský premiér Seehofer dnes bude jednat se Sobotkou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka

Před čtyřmi roky přijel Seehofer jako vůbec první bavorský ministerský předseda na oficiální návštěvu České republiky. Obě sousední země po desetiletí rozděloval názor na poválečné dějiny a vysídlení sudetských Němců z Československa - většina z nich se usadila právě v Bavorsku. S bývalým premiérem Petrem Nečasem (ODS) se Seehofer dohodl, že otázky minulosti už nebudou zatěžovat vzájemné vztahy.

Bavory trápí rostoucí dovoz pervitinu z ČR
V Praze tak dnes české a bavorské ministerstvo školství podepíšou prohlášení o spolupráci. Dalšími tématy jednání bavorského premiéra může být budování dopravního propojení nebo boj proti přeshraniční drogové kriminalitě. Bavorsko se v posledních letech potýká s rapidním nárůstem dovozu pervitinu z Česka.

Zastoupení Bavorska v Praze se zatím neotevře
Na červnovém sudetoněmeckém sjezdu Seehofer oznámil chystané otevření bavorského zastoupení v Praze. To by mělo zjednodušit kontakty největší německé spolkové země s Českem. Během nynější premiérovy návštěvy se to ale nestane a s otevřením zastoupení se počítá později.

Kromě Sobotky se Seehofer setká s vicepremiérem a ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) a ministrem kultury Danielem Hermanem (KDU-ČSL). Odpoledne si prohlédne výstavu o nucených pracích za druhé světové války v Královském letohrádku na Hradčanech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Braňte ČT, PL jsou žumpa! „Břéťa“ Rychlík vám potřebuje něco říct

9:55 Braňte ČT, PL jsou žumpa! „Břéťa“ Rychlík vám potřebuje něco říct

Režisér, scenárista, herec a vysokoškolský pedagog Břetislav Rychlík se rozepsal o mediálním světě. …