Bělobrádek: Český stát není chudý

20.09.2013 10:14

Konec plýtvání státu a šetření na výdajích ve státní správě a nikoli na lidech slibuje voličům předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek v deníku Právo. KDU-ČSL to prý chce dělat jinak. Český stát podle něj není chudý.

Bělobrádek: Český stát není chudý
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební štáb KDU-ČSL neskrýval úspěch. Předseda Pavel Bělobrádek to bere jako odrazový můstek pro návrat do vysoké politiky
reklama

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek se vymezil proti minulé pravicové vládě Petra Nečase. V inzertním sloupku v Právu tak zdůrazňuje programové body lidovců. Podle něj vláda TOP 09 a ODS po milionech šetřila na zdravotně postižených či rodinách s dětmi a přitom ministerstvům ponechala nedotčené mnohamiliardové rozpočty na nejrůznější nákupy a zakázky.

„KDU-ČSL to chce dělat jinak. Prosazujeme omezení zbytečných agend a byrokracie a snížení provozních nákladů státu. Stát musí šetřit na provozu, nikoli na investicích,“ píše Bělobrádek.

Stát si žije nad poměry

Pavel Bělobrádek upozorňuje na to, že lidé si v krizi stále utahují opasky a mají strach o práci. „Ale stát si stále žije nad poměry. To se musí změnit,“ uvádí předseda KDU-ČSL. Podle lidovců stát zbytečně vydává miliardy ročně jen na správu budov a miliardy prý vyhodí za předražené a mnohdy prý korupční zakázky. Pavel Bělobrádek slibuje v Právu nápravu.

KDU-ČSL hodlá udělat pořádek i ve výběru daní. „Český stát není chudý. Oproti mnoha svým občanům je bohatý. Ale plýtvá,“ uzavírá Bělobrádek sloupek, ve kterém informuje voliče o postojích lidovců.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lidi jsou spodina? Ne! udeřil Okamura na TOP 09. A rozbalil to proti EU: Vytáhl zlé věci

11:54 Lidi jsou spodina? Ne! udeřil Okamura na TOP 09. A rozbalil to proti EU: Vytáhl zlé věci

Premiér Andrej Babiš (ANO) požádal poslance o prodloužení nouzového stavu až do 11. května a podrobn…