Bělobrádek čtenáři: Měl byste lidovcům poděkovat, a ne být ještě agresivní

08.02.2016 21:09

Z PROFILŮ Předseda křesťanských demokratů a místopředseda vlády Pavel Bělobrádek odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Vyjádřil se k údajně zmanipulovaným informacím České televize, k potýkání s islámem i Islámským státem. Úderná slova zazněla k elektronické evidenci tržeb. Lidovci bojují za živnostníky a čeho se jim za to dostává? Místo poděkování jen agrese.

Bělobrádek čtenáři: Měl byste lidovcům poděkovat, a ne být ještě agresivní
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda KDU - ČSL Pavel Bělobrádek na volebním obhájil post.

Předseda KDU-ČSL zkritizoval debatu studentů vinařské školy s prezidentem Milošem Zemanem. A brzy na to čelil následujícímu dotazu. „Pane předsedo, vám tato debata připadá děsivá? A Sněhurka s vadnou bílou kůží nikoliv? Vás neděsí, že ČT propaguje jediný správný multikulti názor? Myslíte si, že Tvarůžková, Kroužková, Wolner atd. jsou objektivní?“ ptal se čtenář vystupující po přezdívkou Venos.

Nevážím si prezidenta Zemana, napsala čtenářka

A člen vlády odpověděl. „Pěkný den, pořad neznám. Sám jsem nezaznamenal subjektivitu redaktorů jdoucí za práh agitace. Je to navíc záležitost rady,“ připomněl. Na stejné téma přišel však také dotaz z opačné strany spektra. Paní Jitka Požárová chtěla slyšet, proč Česká televize věnuje tolik prostoru výrokům prezidenta Zemana. „Nevážím si prezidenta Zemana, ale proč se mu ČT tolik věnuje, jeho výroku na škole na jižní Moravě bylo lepší si nevšímat. Je to jako rudý hadr na býka. Zdaleka nemám na mysli jenom tento problém,“ podotkla čtenářka. I jí Bělobrádek odvětil, že vše leží na Radě ČT.

Pár slov padlo také k tématu islámu. Další ze čtenářů chtěl slyšet, proč západní politici vyzývají k toleranci vůči muslimům, když z muslimského světa neslyšíme stejná slova na adresu křesťanů. Ba naopak, v některých zemích křesťané nemají na růžích ustláno.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Podle Bělobrádka je jednoznačně třeba bojovat s Islámským státem. Nesmíme prý zapomínat, že muslimové jsou také terčem útoků radikálů. A muslimové proti islamistům bojují. Stačí se podívat např. na Kurdy. Všichni muslimové zkrátka nejsou naši protivníci. V jedné věci dal ale čtenáři za pravdu. „Máte pravdu, že jsou země, kde křesťané a Židé nežijí v rovnoprávném postavení. Ale to, na rozdíl od nás, nejsou sekulární nebo demokratické země,“ konstatoval.

Stranou pozornosti čtenářů ale nezůstává ani zavádění elektronické evidence tržeb. Pan Slávek Macháček požádal vicepremiéra vlády, aby si spočítal, co všechno si musejí živnostníci zaplatit – sociální i zdravotní pojištění, pronájem prostor, povinné ručení za auto a tak podobně. Vláda živnostníkům rozhodně nepomáhá, když jim na bedra nakládá další a další povinnosti. Jenže to pana předsedu asi netrápí, protože je jako politik dost bohatý na to, aby si nemusel nechat opravovat třeba boty, prostě si koupí nové.

Další odpovědi naleznete zde.

Bělobrádek se proti tomuto tvrzení razantně ohradil. „Pěkný den, boty si spravovat nechávám, jeden ze dvou kamarádů, se kterými chodím pravidelně na pivo, je švec. Takže vaše teze je vadná. Stejně tak i otázka k řemeslníkům. Je to PRÁVĚ KDU-ČSL, KTERÁ PROSADILA ODLOŽENÍ 3 . A 4. FÁZE ZAVÁDĚNÍ EET NA NOVOU VLÁDU. Místo, aby nám zato vyjádřili poděkování, tak je tady agrese. Nechápu to. Ať si voliči ve volbách rozhodnou, zda pro řemeslníky EET chtějí, nebo ne. My měli v programu registrační pokladny na 1.a 2. fázi, což plníme! MY PROGRAM PLNÍME A ŘEMESLNÍKY CHRÁNÍME!!!“ odepsal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nikdo vám nebude věřit... Skutečné informace o táboře v Letech

20:18 Nikdo vám nebude věřit... Skutečné informace o táboře v Letech

O táboře v Letech u Písku, kde za druhé světové války zemřely stovky lidí, toho bylo napsáno již hod…