Bělobrádek čtenářům: Muslimové zahanbují mnoho křesťanů. A Zeman...

05.01.2016 20:08

Z PROFILŮ Místopředseda vlády a šéf křesťanských demokratů Pavel Bělobrádek odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Mimo jiné konstatoval, že byla chyba podpořit přímou volbu prezidenta, kterým se posléze stal Miloš Zeman. Došlo i na uprchlíky. Muslimové podle Bělobrádka bohužel svým chováním zahanbují mnoho křesťanů.

Bělobrádek čtenářům: Muslimové zahanbují mnoho křesťanů. A Zeman...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda vlády Pavel Bělobrádek

Čtenář vystupující pod přezdívkou Frodo chtěl vědět, zda je Bělobrádek schopen nějaké sebereflexe a uzná, že v minulosti udělal chybu. „Dokážete uznat, že jste v nějakých situacích a případech nejednal správně a nyní byste jednal jinak? A můžete být konkrétní? U řady politiků totiž postrádám sebereflexi...,“ poznamenal čtenář.

Bělobrádek jedno pochybení nabídl. „Pěkný den, samozřejmě. Například podporou přímé volby prezidenta,“ napsal.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Člen vlády se ale vyjadřoval i k tématu uprchlické krize. Čtenář s přezdívkou Hranostaj se ptal, jak je možné, že EU neposílá migranty pryč, když znásilňují ženy a páchají jiné zločiny. „To, co páchají v Rakousku, Švédsku a nyní v Německu, krádeže, rabování, obtěžování stovek žen, znásilňování či vraždění, vypalování aut není čin Evropanů, ale ve 100 % všech případů jsou to migranti neevropského původu,“ napsal čtenář.

Další odpovědi najdete zde.

Předseda KDU-ČSL ale oponoval, že tvrzení, která čtenář předkládá, nejsou zcela přesná. Nesmíme prý navíc zapomínat, že islám nařizuje věřícím, aby respektovali pravidla v hostitelských zemích. „Islám naopak nařizuje chovat se v souladu s hostitelskou zemí. To, že to někteří nedělají, je věc druhá. Především ta etická pravidla islámu, která jsou podobná křesťanství (a mnohdy svým dodržováním etických zásad, např. poctivosti v obchodu, solidarity s chudými, péči o rodinu a odmítání alkoholu, drog aj.) zahanbují mnoho křesťanů,“ posteskl si Bělobrádek.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

V obecné rovině konstatoval, že EU musí migrační krizi řešit společně, protože jednotlivci a jednotlivé státy nedokážou krizi tohoto rozsahu řešit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Není to Český lev, ale Český tchoř. ČT se ohrožuje sama. Pořád ti samí hosté, jako když na přehlídce chodí ti samí vojáci dokola, říká Lenka Procházková

16:28 VIDEO Není to Český lev, ale Český tchoř. ČT se ohrožuje sama. Pořád ti samí hosté, jako když na přehlídce chodí ti samí vojáci dokola, říká Lenka Procházková

HORKÉ TÉMA Hostem Horkého tématu Radima Panenky na serveru ParlamentníListy.cz byla spisovatelka Len…