Bělobrádek si pochvaloval výsledky voleb. Lidé prý ocenili lidovecký klid

14.10.2014 18:57

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek v úterní Kauze dne Rádia Impuls zhodnotil průběh komunálních voleb. Výsledky si velmi pochvaloval, včetně výsledků na Praze 7, kde zvítězil Jan Čižinský, který sice nekandidoval pod stranickou hlavičkou, ale s Bělobrádkem v minulosti spolupracoval. Řeč přišla i na vládu nebo Jiřího Čunka.

Bělobrádek si pochvaloval výsledky voleb. Lidé prý ocenili lidovecký klid
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Pavel Bělobrádek

KDU-ČSL nebude vydávat pokyny k uzavírání koalic na komunální úrovni. „Nespolupracujeme s radikály, ale vše ostatní je na zdejších listech a místních známostech,“ podotkl Bělobrádek. Vzpomněl i na úspěch Jiřího Čunka, který se ve Vsetíně vrátí do křesla starosty. To vše znamená, že se KDU-ČSL vrátila na politickou scénu. A to i proto, že je to strana s tradicemi, ale také s vizemi do budoucna. „Je skutečně třeba vrátit se ke kořenům a vydefinovat si, kdo jsme i odkud a kam kráčíme. My jsme na to měli dva roky,“ popsal situaci předseda lidovců.

Strana měla i štěstí v tom, že dva roky nebyly volby, Pomohly i chyby předminulé vlády. Lidé oceňují i klid v KDU-ČSL. „U nás žádné party a partičky nejsou, my jsme jednotní,“ zdůraznil.

Současná vláda si podle ministra pro vědu výzkum a inovace vede dobře.“Lidé to i oceňují tou podporou,“ zdůrazňuje vicepremiér. To by mohlo přinést bonusové body těm koalicím, které budou založeny na vládním půdorysu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V Brně to vře. Hnutí Žít Brno se přihlásilo o uprchlíky z Itálie a je zle: Vlastizrada. Proto ty tisíce volných bytů...

16:47 V Brně to vře. Hnutí Žít Brno se přihlásilo o uprchlíky z Itálie a je zle: Vlastizrada. Proto ty tisíce volných bytů...

Hnutí Žít Brno volá po přijímání migrantů do Česka a už přicházejí reakce. O slovo se hlásí mimo jin…