Bém opět zdolává osmitisícovku. Tentokrát K2

01.08.2012 6:14

Bývalý pražský primátor Pavel Bém má rád horolezectví a dnes v noci se podle informací Hospodářských novin pokusí zdolat další osmitisícovku, druhou nejvyšší horu světa K2.

Bém opět zdolává osmitisícovku. Tentokrát K2
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ex-primátor Pavel Bém
reklama

Bém je členem výpravy slovenského horolezce Petera Hámora. O výstup na vrchol druhé nejvyšší hory světa se spolu s Tomášem Petríkem pokusí o středeční půlnoci místního času, tedy v úterý večer středoevropského letního času.

Základní tábor si skupina při výstupu na K2 postavila už 5. července ve výšce téměř pět tisíc metrů nad mořem. Druhý stan rozbili o čtyři dny později ve výšce šest tisíc metrů. Nejprve dobře vypadající počasí se v polovině července zhoršilo a začalo sněžit. Nakonec se situace uklidnila a horolezci pokračují dál.

Nynější poslanec Bém, jehož obliba horolezectví je známá, už zdolal nejvyšší horu světa Mount Everest. Bylo to na jaře 2007 a dvouměsíční nepřítomnost v úřadě pražského primátora mu tehdy vynesla kritiku pražských zastupitelů i některých lídrů ODS.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…