Benešov povede koalice Volby pro město starosty Hlavničky s ODS, TOP 09 a STAN

16.10.2014 10:54

V Benešově bude i v dalších čtyřech letech vládnout Volba pro město dosavadního starosty Jaroslava Hlavničky. Koaliční smlouvu uzavře s ODS, TOP 09 a STAN. Dohromady budou mít 14 z 27 křesel. Místo starosty připadne Volbě pro město, řekl dnes Hlavnička ČTK. ČSSD, ANO a KSČM se tak ocitnou v opozici. Sociální demokraté přitom měli ambice sestavit v Benešově koalici a uzavřeli kvůli tomu spojenectví s ANO.

Benešov povede koalice Volby pro město starosty Hlavničky s ODS, TOP 09 a STAN
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Benešova Jaroslav Hlavička (Volba pro město)
reklama

„Je to zatím dohodnuté ústně, předpokládám, že všichni své závazky splní," uvedl Hlavnička. Rozdělení křesel v městské radě a další personální věci budou zveřejněny po podpisu koaliční smlouvy, což by mělo být v pátek. Nové vedení města bude zvoleno na ustavujícím jednání zastupitelstva 11. listopadu.

V Benešově teoreticky mohla vzniknout i koalice bez vítězné Volby pro město. ČSSD a ANO, které skončily na druhém a třetím místě, uzavřely dohodu o společném postupu při povolebních jednáních a hledaly k sobě dalšího koaličního partnera. Souběžně vedla povolební jednání i Volba pro město.

Volba pro město s nezávislými kandidáty získala v komunálních volbách sedm mandátů, ČSSD jich má šest a ANO pět. Tři křesla obsadila ODS. Do zastupitelstva se ještě dostala uskupení STAN a NK - Spolu PRO Benešov, TOP 09 a KSČM, které mají po dvou mandátech.

V minulém volebním období v Benešově vládla koalice složená z Volby pro město, ODS a TOP 09. Dohromady měla 18 z 27 mandátů. V opozici zůstaly ČSSD a KSČM.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To už dál nevydržíme, tuší Šmucler. Navrhuje změnu, která bude zajímat hlavně důchodce

21:36 To už dál nevydržíme, tuší Šmucler. Navrhuje změnu, která bude zajímat hlavně důchodce

Prezident České stomatologické komory a nově také člen krizového štábu Roman Šmucler volá po uvolněn…