Berlín se raduje. Merkelová ocenila proevropskou orientaci Sobotkovy vlády

13.03.2014 14:10 | Zprávy

Německá kancléřka Angela Merkel vítá probruselskou orientaci nové české vlády. Merkel po čtvrtečním setkání s českým premiérem Bohuslavem Sobotkou řekla, že změna přístupu Prahy k Evropské unii je dobrá zpráva, která umožní lepší spolupráci s Berlínem.

Berlín se raduje. Merkelová ocenila proevropskou orientaci Sobotkovy vlády
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kancléřka Angela Merkelová

Sobotka na tiskové konferenci uvedl, že jeho kabinet chce Českou republiku zasadit do jádra evropské integrace. Merkel především uvítala rozhodnutí jeho vlády připojit se k fiskálnímu paktu. Ten je dohodou většiny zemí EU o odpovědné rozpočtové politice. V případě, že naše republika k paktu přistoupí, bude muset na pokyn z Bruselu vyplatit částku, jejíž výši určí on sám.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: lze, čtk

Kolaps dopravy

Proč v Praze neustále kolabuje doprava? Proč s tím nikdo nic nedělá? A máte třeba nějaké řešení vy, když už kritizujete, byť zcela oprávněně, jiné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kde se vzal Turkův archiv? Deník N ukázal starého známého. Žádné tajné služby, tvrdí Pokorná

22:55 Kde se vzal Turkův archiv? Deník N ukázal starého známého. Žádné tajné služby, tvrdí Pokorná

Snímky nenávistných příspěvků Filipa Turka měl podle Deníku N pořídit jeho bývalý kamarád Vojtěch Do…