Berlínská policie rozkryla arabský gang. Budete koukat, jak se činil

20. 7. 2018 7:31

V německých médiích se pravidelně objevují informace o tom, že velká německá města se potýkají s kriminalitou arabských rodinných gangů. Nyní se však podařilo berlínské policii proti jednomu takovému klanu úspěšně zakročit.

Berlínská policie rozkryla arabský gang. Budete koukat, jak se činil
Foto: Vít Hassan
Popisek: Demonstrace, která byla spojena s pietním aktem za oběti útoku v Petrohradě před ruskou ambasádou v Berlíně

Rodinné arabské klany často čítají dle vyšetřovatelů stovky i tisíce členů a vzhledem k úzkým příbuzenským vztahům je velmi obtížné do těchto zločineckých struktur zvenčí proniknout. Nezřídka se jedná o libanonské gangy, které se soustředí na pestrou škálu kriminální činnosti. Vedle drobných krádeží se jedná o korupci, drobné krádeže, praní špinavých peněz, prostituci, ilegální převaděčství a často i vraždy.

Usvědčit jednotlivé členy arabských klanů z páchání trestné činnosti představuje pro polici takřka neřešitelný úkol a nejtvrdší ranou tak pro tyto gangy představuje, když přijdou o svůj majetek. A to se také stalo v rámci aktuálně řešeného případu libanonského rodinného klanu z Berlína. Policistům se podařilo prokázat, že obrovský majetek ve výši mnoha milionů eur získali kriminálníci z Blízkého východu použitím peněz z trestné činnosti.

Celý text v němčině je ZDE.

Jak dnes píše Tagesspiegel, celkem se podařilo policistům zabavit téměř osmdesát nemovitostí, které byly v majetku členů tohoto rozvětveného arabského klanu. Celková hodnota zabaveného majetku čini dle informací médií asi deset milionů eur. „Členové klanu jsou policii známi již dlouhá léta. Většina z nich žije v přistěhovalecké čtvrti Neukölln, ale za ilegálně získané peníze si pořídili nemovitosti v tzv. lepších čtvrtích.

Vedle případu vraždy aktuálně čelí obvinění i z vydírání a z krádeží zlatých mincí. Pozornost vzbudila loni v květnu také vražda muže, který si měl od klanu půjčit peníze. Jednou z hlavních činností arabského rodinného gangu je také obchodování s drogami. Aktuální zátah policie se připravoval dlouhé měsíce a podrobnosti by měly být zveřejněny v rámci připravované tiskové konference. Právní zástupci prozatím na dotaz německých médií nereagují.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fialovi tečou nervy. Kvůli průzkumu, ve kterém prohrál s Klausem, došlo na tykačku a slova, která byste od profesora nečekali

19:45 Fialovi tečou nervy. Kvůli průzkumu, ve kterém prohrál s Klausem, došlo na tykačku a slova, která byste od profesora nečekali

Petr Fiala se pustil do křížku s Daliborem Balšínkem, šéfredaktorem Echo24. O co jde? Fiala mu vyčít…