Bez billboardů, bez peněz… Roithová míří na Hrad

23.02.2012 21:32

Europoslankyně Zuzana Roithová chce kandidovat na prezidentku. Na Hrad se ale plánuje dostat díky jiným kvalitám než pompézní kampani. „Chtěla bych vyzvat další kandidáty, abychom se shodli na tom, že kampaň každého kandidáta nepřekročí deset milionů korun. Bez ohledu na to, jestli se poslanci a senátoři na něčem dohodnou nebo nedohodnou,“ řekla Roithová. Sama bude potřebovat minimálně dva miliony korun, které získá od své rodiny, bývalého šéfa zpravodajství TV Nova Jana Vávry i z vlastních úspor.

Bez billboardů, bez peněz… Roithová míří na Hrad
Foto: roithova.cz
Popisek: Europoslankyně za KDU-ČSL Zuzana Roithová

„Odmítám přijímat finanční prostředky od jakýchkoli zájmových skupin včetně politických stran, včetně KDU-ČSL. Prezident má být nezávislý a nemá být komukoli vděčný za kampaň, kterou mu někdo připravil. Otevírám konto, které má velmi jednoduché číslo, 12345 12345/6100 a budu samozřejmě ráda a budu děkovat jednotlivým lidem, kteří mi přispějí na kampaň,“ řekla Roithová v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Finanční příspěvky nebude europoslankyně tajit. „Pohyby na tomto účtu budou zveřejňovány, aby vše bylo naprosto transparentní,“ tvrdí.
Přestože nechce přijmout finance od KDU-ČSL, podpoře jednotlivých členů se nebrání. „Nebudu přijímat prostředky od KDU-ČSL, ale nebudu se vyhýbat rganizační podpoře jednotlivých členů. KDU má velkou členskou základnu a jak tyto lidi, tak ty další, kteří mi píšou, oslovím, poděkuji jim za jejich podporu a řeknu jim, že pokud mi chtějí pomoct, nebráním se tomu,“ vysvětlila.

Motto kampaně i života - člověk

Kromě podpory rodiny a kolegů z KDU-ČSL, spoléhá Roithová na další přátele. „Některé jste tu viděli, pana Jirku Potužníka, bývalý zpravodaj ČT v Bruselu, Honzu Vávru, bývalý šéf zpravodajství TV Nova, ale jinak nechci jmenovat další lidi, protože to bude moje rodina, moji přátelé a ti lidé, kteří se podepsali pod výzvy, které ke mně přicházejí,“ řekla europoslankyně Aktuálně.cz.

Roithová předpokládá, že práce v europarlamentu nebude na úkor kandidatury. „Jak je známo o ženách, ženy toho dovedou mnohem více než ti ostatní. Moje kampaň je založená na mé práci a na výsledcích mé práce. To je moje kampaň. Prezentuji se prací v Evropském parlamentu. Pokud jde o vlastní kampaň, chtěla bych, aby byla založená spíš na mé vlastní práci, než na velkých billboardech. Mottem celého mého života a této kampaně a mé další práce je slovo člověk,“ dodala Roithová.


 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor:

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hodit přes palubu! Šéflékař Kubek „pohřbil“ neočkované

9:52 Hodit přes palubu! Šéflékař Kubek „pohřbil“ neočkované

Podle průzkumu zpracovaného pro CNN Prima News už očkování v ČR narazilo na svůj strop. 69 % respond…