Bez nového vedení kraje odejdu, říká předseda středočeské ČSSD

13. 6. 2012 20:06

Předseda středočeské ČSSD a blízký spojenec zadrženého exhejtmana Davida Ratha Richard Dolejš odejde, pokud strana neschválí jeho návrh na svolání krajské konference. Zde by mělo být převoleno vedení středočeské ČSSD a nová kandidátní listina pro podzimní krajské volby. Deníku Aktuálně.cz to potvrdil sám Dolejš.

Bez nového vedení kraje odejdu, říká předseda středočeské ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath a Richard Dolejš
reklama

"Znovu navrhnu svolání krajské konference, na které by se zvolilo vedení a nová kandidátka pro krajské volby," uvedl s tím, že schválení tohoto požadavku je pro něj klíčové.

Strana chce změny

"Jsem připraven odstoupit z funkce předsedy krajského výkonného výboru, protože tato věc je pro mne natolik zásadní, že si nedovedu představit, pokud bych toto hlasování prohrál, že bych stál v čele středočeské ČSSD," rekl serveru. Vedení ČSSD požaduje odstoupení vedení kraje již dlouho.

Dosud se Středočeši svým stranickým nadřízeným vzpírali a místo rezignace přišli s kličkou - rezignujeme, až rezignují krajští radní, a ti, kteří Ratha kritizovali, už ani nemají nárok být do znovuobnovené krajské rady zvoleni. Minulý pátek však daly špičky ČSSD krajské buňce nůž na krk a řekly, že pokud nesvolají volební konferenci, udělají to samy.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nesmíte říkat „blázen“, ale „člověk s duševním onemocněním“, káže zástupkyně ombudsmana Šimůnková. A má i další nápady, ze kterých si někteří smíchy poprskali monitor

8:13 Nesmíte říkat „blázen“, ale „člověk s duševním onemocněním“, káže zástupkyně ombudsmana Šimůnková. A má i další nápady, ze kterých si někteří smíchy poprskali monitor

Zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková se domnívá, že by některé výrazy mohly pro svoji nevhodnost z…