Biden a Putin. Ještě nic neřekli. Ale v Česku je jasno, kdo vyhrál

16.06.2021 15:00 | Ze sítí

První dojmy ze summitu Biden – Putin už jsou tady. Přitom oba státníci teprve dorazili, podali si ruce a usadili se. „Nemůžu se zbavit dojmu, že Biden si to na začátku užíval, zatímco Putin vypadal tak trochu znuděně,“ pravil Kamil Houska z TV Nova. František Lutonský z ČT zase míní, že Biden přijel druhý, aby ho Putin nenechal čekat. Podle novinářky Ciglerové už má Biden lehce navrch. A začaly padat vtipy o Putinově výšce a Bidenově paměti.

Biden a Putin. Ještě nic neřekli. Ale v Česku je jasno, kdo vyhrál
Foto: Repro Twitter
Popisek: Setkání prezidentů USA a Ruska

Anketa

Bojíte se negativních dopadů očkování proti covidu-19 na vaše zdraví?

72%
24%
hlasovalo: 8607 lidí
Dnes začíná v Ženevě summit Putin – Biden. Státníci si zatím nic moc podstatného neřekli, i když témat k řešení mají v oblasti bezpečnosti a mezinárodních vztahů víc než dost. Nicméně, komentáře už se rojí i ohledně zdánlivě nevýznamných detailů. Například, kdo přijel první, kdo první podal ruku atd.

„Na té velké zahraniční politice mě ze všeho nejvíc baví ta malá, ale podstatná gesta. Jakože naplánování příjezdu na klíčový summit. Představuji si, jak složitě se muselo řešit, jestli dříve přijede Putin nebo Biden. Tedy lépe, kdo bude na koho čekat?“ komentoval setkání zástupců dvou mocností ředitel zpravodajství TV Nova Kamil Houska. „Nemůžu se zbavit dojmu, že Biden si to na začátku užíval, zatímco Putin vypadal tak trochu znuděně. I když chápu, že součastí politické message je i právě hra výrazů,“ dodal.

„Biden přijel jako druhý, aby ho Putin tradičně nenechal čekat,“ odhadoval pak Houskův protějšek v ČT, František Lutonský.

Tzv. fyzickou diplomacii hodnotila i novinářka Deníku N Jana Ciglerová. „Biden nabídl ruku první, Putin přijal, Biden se usmál, Putin ne tolik, Biden ukázal na dveře, Putin vstoupil první. První skóre Biden – Putin 4 : 3.“

A už začaly i vtípky. „Být americkým prezidentem, tak dám papíry k jednání na nejvyšší poličku a pak bych se díval, co Putin udělá, vzhledem k tomu, že je o 14 cm menší,“ rýpl si známý twitterový glosátor Jie. „Putin počká deset minut, Biden na ně zapomene a seřve podržtašku, že nemá papíry,“ kontroval youtuber Bratříček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Krutej filmovej svět.“ Co si režisér dovolí na herečky, odhalila jedna z nich. A kdyby jen to

22:15 „Krutej filmovej svět.“ Co si režisér dovolí na herečky, odhalila jedna z nich. A kdyby jen to

Herečka Tereza Ramba byla hostem v rozhovoru Prostoru X. Řeč byla o sexismu ve filmovém průmyslu, ma…