Bigotní sv*ně Lipovská. Řediteli ČT zkrouhli odměny a na profilu u Pekarové se začalo nadávat

24.06.2020 17:42

Nová členka Rady České televize, ekonomka Hana Lipovská, navrhovala nulovou odměnu generálnímu řediteli ČT Petru Dvořákovi. To je podle šéfky TOP 09 Markéty Pekarové Adamové jen tlak na ředitele Dvořáka kvůli pořadu Reportéři ČT. „Na riziko zvolení Hany Lipovské jsme poukazovali a nyní se ukazuje v plné nahotě,“ uvedla.

Bigotní sv*ně Lipovská. Řediteli ČT zkrouhli odměny a na profilu u Pekarové se začalo nadávat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová

Lipovská před jednáním Rady České televize navrhovala nulovou odměnu pro ředitele Dvořáka, jelikož podle ní v roce 2019 špatně hospodařil. „ČT v roce 2019 sice hospodařila v souladu se schváleným vyrovnaným rozpočtem, nicméně účetně vyrovnaného rozpočtu bylo dosaženo pouze díky dalšímu rozpouštění fondu televizních poplatků. Hospodaření ČT tak sice bylo vyrovnané účetně, nikoli ekonomicky. Ze střednědobého a dlouhodobého hlediska je takové hospodaření neudržitelné. Řádný hospodář takto nejedná,“ uvedla Lipovská podle informací iDNES.cz.

Kvůli tomu se do ní opřel jiný radní ČT, Zdeněk Šarapatka, podle kterého se „Lipovská za funkci upsala peklu“.

Počínání Lipovské komentovala také předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. „Na riziko zvolení Hany Lipovské jsme poukazovali a nyní se ukazuje v plné nahotě. U ředitele ČT jí nejde o žádná objektivní kritéria odměny, peníze si podle ní nezaslouží kvůli Reportérům ČT a reportáži o Lidicích. Náhodou se v této věci angažuje její poradkyně paní Bobošíková,“ napsala na svém Twitteru.

 

 

Názor předsedkyně TOP 09 byl ovšem ještě docela „čajíčkem“ proti pohledu některých fanoušků její strany na Twitteru. Jeden se vyjádřil, že členka Rady ČT je „bigotní svině poplatná hradní lůze“, jinému přišla jako „opička Bobo“ a „ovce“.

Pro nulový bonus na návrh Lipovské hlasovali čtyři z patnácti radních. Nakonec se Dvořákovi odhlasoval snížený bonus ve výši 1,6 milionu korun. Ve všech předchozích letech dostal ředitel ČT plnou bonusovou částku 2,4 milionu korun.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jmaTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čínský chargé d’affaires pro PL: Fakta mluví sama za sebe: Politika „dynamického nulového covidu“ je vědecká a efektivní

20:30 Čínský chargé d’affaires pro PL: Fakta mluví sama za sebe: Politika „dynamického nulového covidu“ je vědecká a efektivní

ParlamentníListy.cz nabízejí článek chargé d’affaires čínského velvyslanectví Čang Mao-minga k aktuá…