Bijte Rusy na věčné časy. Tudy Noční vlci jezdit nebudou. Upřímnou soustrast Zemanovi. Záruba, Kalousek, Rejžek a politická dohra hokeje s Ruskem

11.05.2018 9:12

Kolem mantinelu dnes Noční vlci neprojedou, poznamenal Robert Záruba. Miroslav Kalousek pak vyjadřoval prezidentu Zemanovi soustrast. I takové věci provázely čtvrteční večerní hokejové utkání Česko–Rusko na mistrovství světa, které mnozí pojali jako politické zúčtování.

Bijte Rusy na věčné časy. Tudy Noční vlci jezdit nebudou. Upřímnou soustrast Zemanovi. Záruba, Kalousek, Rejžek a politická dohra hokeje s Ruskem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Češi do toho!
reklama

Že v čase debaty kolem Novičoku, ruských vlků a hybridní války vůbec nebude hokejový zápas jen sportovní záležitostí naznačovali mnozí již před zápasem. Lapidárně to shrnul bývalý novinář Jan Rejžek, který vše pojal tak, že čeští hokejisté pomstí všechny české „proputinovce“, mezi které si na svou soupisku vlastizrádců Rejžek připsal nové jméno.

„Myslím, že nejlepší způsob, jak oslavit Den vítězství není lézt na ruskou ambasádu se všemi vlastizrádci včetně nového proputinovce piráta Bartoše, ale natrhnout jim prdel zítra v hokeji, jak za bolševika!," doporučoval.

A pak ve čtvrtek po osmé hodině večerní začal zápas. Sociální sítě umožňují okamžité glosy, takže někteří trousili své perly již během zápasu. Během první třetiny, když byl stav 1:1, se novinář z Hospodářských novin Petr Honzejk podělil o své vzpomínky na časy zápasů ČSSR–SSSR. Konkrétně na zápas, který jsme sice nevyhráli, ale zato naši fanoušci z řad emigrantů (jednalo se o mistrovství světa v roce 1983 hrané v Mnichově – pozn. PL) vyvěsili transparent nabádající k neustálému bití Rusů. Toto „vytrolení“ prý proniklo i do televizního vysílání Československé televize. „Jednoznačně top moment sportovních přenosů ČST,“ vzpomíná novinář.

Aktuální přenos České televize byl oživen názory komentátora Roberta Záruby, který neváhá občas zabrousit do politiky. Nyní místo tradiční hokejové rivality obou zemí vložil glosu k aktuálnímu dění do komentáře situace na ledě.

Po jednom úspěšném zákroku českého obránce u mantinelu redaktor České televize hlásil do éteru: „Radko Gudas dal jasně najevo, že podél mantinelu dnes Noční vlci jezdit nebudou.“ Jeho glosa okamžitě vyvolala na sociálních sítích živý ohlas.

Mezitím zápas skončil po prodloužení českým vítězstvím 4:3, které odkazovalo k „hokejovému týdnu“ roku 1969, kdy pod heslem „vy nám tanky, my vám branky“ byla hokejová vítězství pojata jako odveta za okupaci v srpnu předcházejícího roku a jeden ze zápasů skončil přesně stejným výsledkem. To mezi mnohými opět rozpoutalo vlnu historických paralel.

„4:3... a nikdy jinak,“ psal již zmíněný Petr Honzejk. Historik Petr Blažek z Ústavu pro studium totalitních režimů s výmluvným „smajlíkem“ napsal: „4:3, copak mi to připomíná.“

A hokejový zážitek nenechal chladnými ani politiky. Miroslav Kalousek svým nezaměnitelným stylem shrnul do dvou vět sport, historii i žhavou současnost. „Česko–Rusko 4 : 3 !!! Blahopřeji českým hokejistům k úžasnému výkonu!!! Dovoluji si vyjádřit soustrast M. Zemanovi, prezidentovi ČR, k porážce jeho týmu.“


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ane

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nebezpečná Plzeň. Odešel bych hned, nechci umřít, říká Pavel Černý. Šéfovi strážníků zaskočí pivo

6:30 Nebezpečná Plzeň. Odešel bych hned, nechci umřít, říká Pavel Černý. Šéfovi strážníků zaskočí pivo

Jsou nové pořádky v Plzni ohrožením zdraví a životů příslušníků tamní Městské policie? Strážníci jso…