Blatný: Většinu obchodů, které jsou ještě otevřené, zavřeme

26.02.2021 6:30

Vláda podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) plánuje v rámci zpřísnění současných protiepidemických opatření uzavřít významnou část obchodů, které nyní fungují.

Blatný: Většinu obchodů, které jsou ještě otevřené, zavřeme
Foto: Repro ČT
Popisek: Ministr zdravotnictví Jan Blatný
reklama

Otevřeny budou smět být jen nezbytně nutné provozy. Řekl to ve čtvrtek na tiskové konferenci po mimořádném jednání vlády. Seznam obchodů, které zůstanou otevřené, nespecifikoval. Nová opatření by podle něj měla platit pravděpodobně od 1. března na tři týdny.

Mluvit nyní konkrétně o výjimkách pro maloobchod by podle Blatného nebylo korektní. Chystaná opatření vláda ve čtvrtek probrala, dnes je chce představit opozici a Sněmovnu požádat o prodloužení nouzového stavu, který zatím platí do neděle.

Vláda kvůli zamezení šíření koronaviru od 22. října zakázala maloobchodní prodej. Krátké, zhruba třítýdenní rozvolnění kabinet povolil v prosinci. Výjimku ze zákazu mají potraviny, lékárny, drogerie, optiky, galanterie, chovatelské potřeby, železářství, květinářství, prodejny domácích a zahrádkářských potřeb, papírnictví, obchody se zbožím pro děti nebo prodejny zbraní a střeliva. V otevřených provozech je umožněn jen prodej zboží základní potřeby. Lidé tak v kamenných prodejnách nekoupí například spodní prádlo, obuv pro dospělé nebo elektroniku.

Otevřené jsou také některé služby jako prádelny a čistírny, kamenictví, realitní a daňové kanceláře, servisy či myčky vozidel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Tlupy, fotbal, policie nula." Drsné zprávy Arenbergerovi. A ještě horší

19:54 ,,Tlupy, fotbal, policie nula." Drsné zprávy Arenbergerovi. A ještě horší

Nový ministr, ale staré praktiky? Ministr Arenberger v pondělí navrhne omezení setkávání pouze na dv…