Blažek z ODS se možná dostal do střetu zájmů. Stáhl žalobu na soudce

10.11.2012 21:39

Podle organizace Transparency International se ministr spravedlnosti Pavel Blažek možná dostal do střetu zájmů. Stáhl totiž kárnou žalobu na Jana Kozáka, místopředsedu krajského soudu v Brně.

Blažek z ODS se možná dostal do střetu zájmů. Stáhl žalobu na soudce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Blažek na kongresu ODS
reklama

Kárnou žalobu na soudce Jana Kozáka podal ještě na začátku tohoto roku exministr Jiří Pospíšil. Vadily mu totiž průtahy v insolvenčním řízení. Nynější ministr Pavel Blažek ale žalobu stáhl, což může být podle Tranparency International střet zájmů. O události informovala ČT.

Blažek totiž u soudu v Brně kdysi působil jako konkurzní správce a vydělal miliony korun na konkurzech, které mu právě Kozák přidělil. Stažení žaloby na Kozáka ale ministr vysvětluje jinak – soudce prý v podrobném vyjádření zdůvodnil svůj postup.

Kozák přitom kdysi Blažkovi přiděloval případy jihomoravských firem, přičemž za zpeněžená majetku jedné z nich dostal přes 6,5 milionu. "To je všechno deset a více let, z hlavy si to opravdu nepamatuji," vysvětloval televizi. "Jsem úplně stejně ve střetu zájmů, jako kdybych to řízení vedl proti němu. To je po právní stránce úplně to samé," dodal.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

18:02 Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

ROZHOVOR Vláda nebyla připravena na podzimní vlnu koronaviru, třebaže se vědělo, že přijde. A občané…