Blechová: Džbán přetekl, když mi Paroubek vynadal v ČT

08.09.2010 9:57 | Zprávy
autor: jih

Rok a půl strávený v pozici tiskové mluvčí sociální demokracie nebyl tím nejpříjemnějším obdobím, přiznává v rozhovoru pro MF Dnes bývalá reportérka ČT Kateřina Blechová.

Blechová: Džbán přetekl, když mi Paroubek vynadal v ČT

Po šestnácti letech působení v České televizi v pozicích moderátorky i reportérky se Kateřina Blechová rozhodla pro zásadní změnu a stala se tiskovou mluvčí ČSSD. Z této funkce před několika dny odešla. „Zjistila jsem, že bližší mi byla pozice redaktorky, proto jsem se rozhodla odejít. Rok a půl jsem pila šálek čaje, který nebyl můj," svěřuje se Blechová v rozhovoru pro MF Dnes.

Už před volbami pro ni bylo těžké na své pozici setrvávat, protože měla jiný názor než vedení na vymezování se proti médiím a některým novinářům. „Džbán přetekl, když mi předseda Paroubek vynadal v přímém přenosu České televize. Bylo to na tiskovce, kde jsem dala prostor k dotazům všem novinářům - tehdy byla aktuální kauza bývalého předsedy Sněmovny Vlčka - a dotazy tak logicky nebyly příjemné," vzpomíná Blechová.

Za svou práci schytala sražení na zem a vulgární nadávky

To se nelíbilo a Jiří Paroubek jí to dal svérázně najevo před novináři a kamerami České televize. „Od té doby už mne nenechal moderovat vůbec žádnou tiskovku. Až do voleb se toho ujal pan Tvrdík a některá média prostor na tiskovkách po určitou dobu nedostala," říká Blechová s tím, že od té doby se s ní v Lidovém domě z podstatných aktérů už nikdo nebavil a tiskovou mluvčí už byla v podstatě jen na papíře.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…