Blíží se prý hnusný konec ministra zdravotnictví. Víme, co se dělo na poradách, kde ho Babiš sjížděl přede všemi

14.03.2020 19:49 | Zprávy

Tlak, který zažívá česká vláda v souvislosti s koronavirem, je viditelný. A zároveň efektivní. Podle několika oslovených poslanců je správné, že premiér Babiš jedná ostře a razantně, jelikož jiný postup by vše ještě zkomplikoval. Stejné zdroje napříč Sněmovnou nám uvedly ještě jednu skutečnost spíše spekulativního charakteru: blížící se konec ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha.

Blíží se prý hnusný konec ministra zdravotnictví. Víme, co se dělo na poradách, kde ho Babiš sjížděl přede všemi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Adam Vojtěch

„Je to poslední kapka,“ uvedl jeden z koaličních poslanců poté, co premiér nepozval Adama Vojtěcha na poslední vládní tiskovou konferenci. „Zjevně se premiér velmi zlobí za to, co Vojtěch říká, respektive jak věci prezentuje,“ dodal s tím, že premiér vždy oceňoval loajalitu, ovšem v případě šéfa resortu zdravotnictví je situace neudržitelná.

„Problémů je hned několik,“ uvedl další zdroj. „Pakliže s kolegou ministrem cokoli řešíte, obvykle hledí do mobilu a nevnímá, to jsem zažil osobně mockrát,“ uvedl zástupce dolní komory Parlamentu. Nebyl sám. Podobných vyprávění máme hned několik.

Blízký spolupracovník premiéra Andreje Babiše celou situaci přiblížil ještě z jiného úhlu. „V minulosti se konala řada porad. Nebyly tak hektické a napjaté jako kvůli současné pandemii, ale premiér se na ministra mnohokrát obořil. Seděla tam řada lidí, poslanců, zástupců zdravotnického výboru. Babiš několikrát zvedl hlas tak, že mi bylo ministra líto. Nebudu ani ta slova tlumočit, není to potřebné, každý si ale jistě obrázek udělá,“ dodal.

První náznaky nespokojenosti ze strany premiéra viděl de facto každý už před několika dny, a to v přímém přenosu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…