Bohumil Doležal se vysmál Babišovu programu. Ukáže prý IQ voličů

15.08.2013 12:02 | Zprávy

V nepřehledné předvolební situaci budou prý voliči potřebovat bedekr, který by jim umožnil se zorientovat. Podle redaktora serveru Reflex.cz Bohumila Doležala v takovém průvodci nemůže chybět rozhovor, který deníku Právo poskytl Andrej Babiš, miliardář a předseda hnutí ANO 2011.

Bohumil Doležal se vysmál Babišovu programu. Ukáže prý IQ voličů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš, majitel Agrofertu

„Současní politici něco hlásají v programu, ale ve finále se starají jen o sebe. Všechny parlamentní strany po revoluci mají stejný program. Prachy a moc,“ cituje Doležal z rozhovoru. Alternativa, kterou nabízí, je však podle Doležala pochybná.

Jeho program zahrnuje pravicové i levicové myšlenky, je tedy „pro každého“, jak je podle Doležala u těchto hnutí zvykem. Středopravé myšlenky, ale i sociální stát. Volební systém by změnil na většinový, čímž Doležalovi připomněl systém mezi lety 1948 a 1989, který byl prý většinový naprosto ideálně. „Volby proto byly, jak se pamatujeme, samá radost, nikdo se nemusel trápit tím, koho volit,“ vzpomíná.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jav

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Jste hrdý na to, že nemáte nic společného s koalicí SPOLU

A na to, že kandidujete se SPD hrdý jste? Já měl vždy za to, že jste spíš pravicový a nepopulističtí, což SPD není. A když jste tak hrdý na to, že jste Svobodní, jak si vysvětlujete, že strana sama má tak málo voličů a nepřekračujete sami 5% hranici?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zbytečně věří NATO?“ Zelenskyj a okupace Maďarska. Peheho vtip vyděsil

12:19 „Zbytečně věří NATO?“ Zelenskyj a okupace Maďarska. Peheho vtip vyděsil

Politolog Jiří Pehe se vysmál maďarskému premiérovi Viktoru Orbánovi a prohlásil, že by se Maďarům m…