Bohuslav Sobotka by měl předstoupit před soud, dozvěděla se Sabina Slonková

10. 11. 2015 8:26

Příští týden má pokračovat soudní proces týkající se privatizace OKD. Právní zástupkyně oznamovatele, jímž je sdružení BYTYOKD, právnička a bývalá politička Hana Marvanová bude požadovat, aby v této kauze před soudem jako svědci vystoupili premiér Bohuslav Sobotka, podnikatel Zdeněk Bakala, poslanec Milan Urban, tehdejší privatizační komise a zástupci Karbon Investu, kterým před lety vláda doly prodala. Informuje o tom článek bývalé dlouholeté novinářky Mladé fronty Dnes Sabiny Slonkové na serveru Neovlivní.cz.

Bohuslav Sobotka by měl předstoupit před soud, dozvěděla se Sabina Slonková
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka

Podle Slonkové týden před zahájením druhého kola procesu o privatizaci OKD dávají nájemníci bytů firmy najevo, že se nespokojí s tím, aby na lavici obžalovaných zůstali jen dva úředníci a jeden znalec. Jejich právní zástupkyně Hana Marvanová hodlá před soud, nejprve v roli svědků, dostat premiéra Bohuslava Sobotku a další ministry, kteří v roce 2004 doly nevýhodně prodali. Například současného poslance ČSSD Milana Urbana. Marvanová chce k soudu předvolat i podnikatele Zdeňka Bakalu, lidi z tehdejší privatizační komise nebo lidi z Karbon Investu, kterým tehdy vláda doly prodala.

Celý text je ZDE

Policie vyčíslila škodu, která prodejem OKD státu vznikla, na 5,7 milionů korun. V létě se k řízení připojilo i Ministerstvo financí řízené Andrejem Babišem a vznik škody tak za stát oficiálně potvrdilo.

Marvanové prý hrají do karet první výpovědi obviněných úředníků bývalého Fondu národního majetku Pavla Kuty a Jana Škurky. Vypověděli totiž, že vládu a jednotlivé ministry předem upozornili, že cena OKD uvedená ve znaleckém posudku nezahrnuje ocenění veškerého majetku společnosti. Vláda přesto doly prodala na základě tohoto posudku, tedy pod cenou.

 

 

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Teď vás naštvu! Babiš utřel Jiřího Mádla a Milion chvilek

19:54 Teď vás naštvu! Babiš utřel Jiřího Mádla a Milion chvilek

Premiér Andrej Babiš (ANO) přišel s pravidelnou nedělní zprávou „Čau lidi“ na svém facebookovém prof…