Bohuslav Sobotka v problémech. Bouří se mu členská základna a navíc koluje tento dokument...

21.04.2016 15:33

Z bruntálské ČSSD zamířil na všechny stranické buňky dopis s výzvou k podpoře usnesení místní organizace Města Albrechtice a podpoře sebereflexe. Jeho autoři nesouhlasí s úsporným programem, který schválil ústřední výbor v reakci na rozhodnutí soudu ve sporu s advokátem Zdeňkem Altnerem. Kritizují skutečnost, že z Lidového domu jsou propouštěni členové ČSSD, zatímco nečlenové zůstávají, přestože mzda zaměstnanců v ČSSD je hrazena z členských příspěvků a ze státních příspěvků politickým stranám.

Bohuslav Sobotka v problémech. Bouří se mu členská základna a navíc koluje tento dokument...
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto
reklama

Nejsilnější vládní strana se vedle střetů s pravicovou opozicí a také koaličními partnery dostává po rozhodnutí Městského soudu v Praze z konce března o povinnosti uhradit advokátu Zdeňku Altnerovi částku 337 milionů korun do situace, že se jí začíná bouřit i členská základna. Výbor místní organizace Města Albrechtice rozeslal prohlášení na další místní organizace, okresní i krajské výkonné výbory, které žádá o podporu tohoto svého prohlášení.

V něm odmítají propouštění členů ČSSD a kritizují, že zaměstnanci Lidového domu i po úsporných opatřeních zůstávají nečlenové, přestože mzda zaměstnanců v ČSSD je hrazena z členských příspěvků a ze státních příspěvků politickým stranám. Nevidí důvod, proč by měli ze stranických příspěvků platit mzdy nečlenům. Upozorňují na to, že schválený úsporný program jde špatným směrem.

ČSSD chce vládnout a neumí se postarat ani o své členy

Vždyť volby do komunálního, krajského zastupitelstva, parlamentu, senátu a do Evropského parlamentu zajišťuje členská základna v celé ČR, členové výboru MO by měly přijímat nové členy, chystat kampaně a prosazovat své kandidáty – tedy dělají vše ve svém osobní volnu. Úspěšnost navržených a zvolených kandidátů tedy stojí na práci celé členské základny.

Členové výboru Města Albrechtice poukazují na to, že úspěch všech těchto voleb není postaven na práci jednotlivce, ale na týmové práci všech členů, ale i na práci okresních a krajských tajemníků, a proto důrazně nesouhlasí se snižováním pracovních úvazků okresních a krajských tajemníků. Vznášejí také otázku, jak chce ČSSD vládnout a spravovat tuto zemi, když se neumí postarat ani o své členy a zaměstnance.

  • Dokument ke stažení ZDE

Plné znění prohlášení Výboru MO ČSSD Města Albrechtice:

Členové výboru Místní organizace Město Albrechtice nesouhlasí s propouštěním zaměstnanců Lidového domu. Byly propuštění i členové ČSSD a nečlenové ČSSD zůstávají dál na svých pracovních postech. Mzda zaměstnanců v ČSSD je hrazena z členských příspěvků a ze státních příspěvků politickým stranám, a proto důrazně odmítáme propouštění vlastních členů ČSSD a přispívat na mzdy nečlenům ČSSD.

Myslíme si, že úsporný program schválen ÚVV dne 9.4. 2016 jde špatným směrem. Volby do komunálního, krajského zastupitelstva, parlamentu, senátu a do Evropského parlamentu zajišťuje členská základna v celé ČR, členové výboru MO by měly přijímat nové členy, chystat kampaně a prosazovat své kandidáty – tedy dělají vše ve svém osobní volnu. Úspěšnost navržených a zvolených kandidátů stojí na práci celé členské základny.

Členové výboru M. Al-ce se domnívají, že jsme se vydali špatným směrem. Úspěch všech těchto voleb není postaven na práci jednotlivce, ale na týmové práci nás všech (členů), ale i na práci okresních a krajských tajemníků, proto důrazně nesouhlasíme se snižováním pracovních úvazků okresních a krajských tajemníků. Jak chceme vládnout a spravovat tuto zemi, když se neumíme postarat ani o své členy a zaměstnance.

POKUD SOUHLASÍTE TAK PODPOŘTE TOTO ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ A ZAHRŇTE HO DO SPOLEČNÉHO USNESENÍ MO, OVV či KVV.

DĚKUJEME A S POZDRAVEM

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jih
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ovčáček se postavil přívalům hnusu na Filipa. Napsal autorům, co si o nich myslí, hezky od podlahy. A z druhé strany...

22:22 Ovčáček se postavil přívalům hnusu na Filipa. Napsal autorům, co si o nich myslí, hezky od podlahy. A z druhé strany...

Ředitel odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček se znechucením sleduje, …