Boj o končícího šéfa ČRo Vltava pokračuje. Je zde otevřený dopis

15.12.2018 10:21

„Jako členové odborů Českého rozhlasu jsme právě poslali otevřený dopis vedení ROZO, ve kterém ho vyzýváme k větší aktivitě ve věci neprodloužení smlouvy Petra Fischera,“ uvedl na svém twitterovém účtu Jiří Špičák.

Boj o končícího šéfa ČRo Vltava pokračuje. Je zde otevřený dopis
Foto: screen: FCB
Popisek: Petr Fischer

„Jako členové ROZO vyzýváme vedení odborů, aby se jasně a jednoznačně postavilo za šéfredaktora Českého rozhlasu Vltava Petra Fischera. Zastáváme názor, že neprodloužení jeho smlouvy je aktem osobní msty generálního ředitele Reného Zavorala a fakt, že se Petr Fischer o neprodloužení dozvěděl pouhé tři týdny před jejím vypršením, je jasnou zprávou o nekoncepčnosti vedení Českého rozhlasu,“ píše se v otevřeném dopisu. 

„Rovněž se ohrazujeme proti manipulacím, které Český rozhlas prostřednictvím mluvčího Jiřího Hošny zveřejnil v oficiálním vyjádření. V něm vedení vyčítá Fischerovi pokles poslechovosti a argumentuje čísly z roku 2013. Fischer přitom nastoupil na svoji pozici v prosinci roku 2016, za jeho vedení stoupala poslechovost, rostla návštěvnost webu a zvyšovala se i prestiž celé stanice,“ podotýká se dále. Důkazem je podle signatářů i iniciativa Za otevřenou Vltavu, do které se zapojilo několik stovek respektovaných osobností českého kulturního a společenského života. 

„Společně s nepromyšlenou optimalizací, kvůli níž musí stanice řešit nedostatek pracovníků pomocí švarcsystému, jde o další jasný krok směrem k popření nezávislosti instituce. Ta ze své podstaty bez nezávislosti na politické situaci nemůže existovat ke prospěchu všech obyvatel České republiky. Odbory a jejich členové by měli být v nesouhlasu se sérií nekoncepčních změn hlasitější a rezolutnější,“ uzavírají signatáři dopisu. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vefTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vrchol kampaně v Jihlavě: Koncert pro Vystrčila, koncert pro slušnost. Němcová dorazí s kyticí

21:46 Vrchol kampaně v Jihlavě: Koncert pro Vystrčila, koncert pro slušnost. Němcová dorazí s kyticí

Za pár dní se dosavadní předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) v Jihlavě utká bezesporu v jednom z nej…