Lukačovič hovoří předně o svých přátelích italské a švýcarské národnosti, kteří nechtějí přivést na svět děti kvůli nejisté budoucnosti: „Několik mých kamarádů, především z Itálie a Švýcarska, se dobrovolně rozhodlo nemít děti. Je mi to líto,“ píše ve svém tweetu s tím, že proto má však značné porozumění: „S možnostmi vyžití, které jim současnost nabízí, a obavami, které skýtá budoucnost, je docela chápu,“ dodal Lukačovič.
Nekolik mych kamaradu (predevsim ????????) se dobrovolne rozhodlo nemit deti.
— Ivo Lukacovic (@ilblog) August 11, 2022
Je mi to lito.
Ale s moznostmi vyziti, ktere jim soucasnost nabizi, a obavami, ktere skyta budoucnost, je docela chapu.
Pod jeho tweetem se zanedlouho strhla vášnivá diskuse. Lidé vyjadřovali názor, že právě Evropané mají pro plození dětí jedny z nejlepších podmínek a naděje na lepší budoucnost jsou právě děti. Častokrát bylo připomínáno, že předešlé generace zažily války a reálné pocity strachu o svůj život, přesto se děti rodily dál. Své názory přidali i politici, odborná veřejnost a další známé osobnosti.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.