Boris Johnson dostal dopis. Z Čech. Ne, nešlo o brexit...

07.11.2019 13:44

Slovenský politolog Luboš Blaha, sociolog Petr Hampl, bezpečnostní analytik Jan Schneider, spisovatelka Lenka Procházková a pedagog Jan Keller. Tito všichni jsou podepsáni pod dopisem britskému premiérovi Borisi Johnsonovi. Důvod? Osoba Juliana Assange.

Boris Johnson dostal dopis. Z Čech. Ne, nešlo o brexit...
Foto: commons.wikimedia.org
Popisek: Julian Assange
reklama

„Vážený pane premiére, pan Julian Assange se neprohřešil vůči jediné z norem opravňujících k omezování osobní svobody. Veškeré jeho ‚provinění‘ tkví ve zveřejnění informací, obnažujících reálné pozadí válek a dalších protiprávních zásahů do života suverénních zemí. Tedy právě to, co odsoudila i proslulá zpráva parlamentní komise vedené lordem Chilcotem,“ píší signatáři v dopise o Australanovi Julianu Assangeovi.

Anketa

Chcete generála Petra Pavla za prezidenta?

7%
93%
hlasovalo: 30399 lidí

Ten je zakladatelem WikiLeaks. V dubnu byl odvlečen z azylu ekvádorské ambasády, je držen a týrán v britském žaláři Belmarsh. Podle signatářů mu hrozí smrt. Chtějí tak zabránit vydání Assangeho do USA.

„Julianu Assangeovi hrozí vydání do USA. Tamní establishment a justice se netají, že ho hodlají věznit desítky let. Někteří činitelé dokonce volají po jeho popravě. Hrůzné represi má být vystaven za to, že uplatnil svou svobodu projevu. Učinil tak veden neklamně ušlechtilým cílem – odvrátit další nesmyslné vraždění a zkázu z prolhaných ‚důvodů‘,“ píší dále.

„Vaše země se považuje za kolébku moderní demokracie. Mnoha z těm, komu hrozila bezdůvodná represe, neváhala poskytnout azyl už v předminulém století. Julian Assange si to nezaslouží o nic méně! Stane-li se tak, Velká Británie sklidí díky a uznání demokratické veřejnosti celého světa. Bude-li Julian Assange vydán pomstě těch, koho usvědčil z vážného pošlapání práva, renomé Vaší země to vážně poškodí,“ dodávají.

Fotogalerie: - Československo v Darney

V městečku Darney v létě roku 1918 Francie poprvé ...
Darney se nachází v severovýchodní Francii
Je tam i československé muzeum
Je tam i československé muzeum
Fotografie dobrovolníků z roku 1918
Vlajky zainteresovaných zemí

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Milan Kubek se obrátil do kamery ČT: Tvrdý lockdown, jinak hrozí zhroucení i kritické infrastruktury. Lidé začnou bojovat o životy. Umřete i na slepé střevo

13:55 Milan Kubek se obrátil do kamery ČT: Tvrdý lockdown, jinak hrozí zhroucení i kritické infrastruktury. Lidé začnou bojovat o životy. Umřete i na slepé střevo

Hosty nedělních Otázek Václava Moravce byli pražský pirátský primátor Zdeněk Hřib, prezident České l…