Bouřlivé vystoupení Ťoka a Schillerové před kamerami: Ministr zuřil kvůli útokům za neprůjezdnou D1, ministryně spustila o migraci a uprchlících

18.12.2018 15:44 | Zprávy

O migraci a o uprchlících mluví v hnutí ANO nejčastěji předseda vlády Andrej Babiš. V závěru roku se však tématu chopila i ministryně financí Alena Schillerová a vysvětlila občanům, jak se to má s migrací a s uprchlíky. Vedle ní stojící Dan Ťok poté vysvětloval, proč se v posledních dnech stálo na D1 v kolonách. Ťok ukázal prstem na opozici a ohradil se proti jejímu údajnému pokrytectví a proti jejímu ohňostroji pobouření.

Bouřlivé vystoupení Ťoka a Schillerové před kamerami: Ministr zuřil kvůli útokům za neprůjezdnou D1, ministryně spustila o migraci a uprchlících
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prvomájová akce pražské ANO na náplavce kotviště salónní lodi Nepomuk v Praze

Poslance čeká na půdě dolní parlamentní komory další kolo politických jednání. Před schůzí Sněmovny představily politické strany veřejnosti svá stanoviska a názory. Nejinak tomu bylo i u hnutí ANO, kde si jako první vzal slovo předseda poslaneckého klubu Jaroslav Faltýnek. Nemlčel však ani ministr dopravy za Babišovo hnutí Dan Ťok, který v poledních dnech čelí kritice za takřka katastrofální stav některých úseků dálnice D1.

Faltýnek prohlásil, že prioritou hnutí ANO je co nejhladší průběh třetího čtení zákona o státním rozpočtu na příští rok. Sněmovnu ale čeká i třetí čtení daňového balíčku z dílny Ministerstva financí. „Ještě mi dovolte zmínit jednu prioritu, která je již delší dobu odsouvána, ale my věříme, že se nám v tomto týdnu podaří ukončit první čtení toho zákona, dneska by to mělo být jako první bod, je to zákon o EET, v podstatě zavedení třetí a čtvrté vlny tohoto instrumentu, který přináší daně do státního rozpočtu,“ oznámil Faltýnek.

Pak si vzala slovo Schillerová a prozradila, že se sešlo řada návrhů, jak rozpočet změnit. Sešly se návrhy na přesuny v celkové výši 144 miliard korun. Ministryně se ale hodlá zasadit o to, aby bylo změn prosazeno co nejméně. Její další velkou prioritou je již zmíněný zákon o EET, který prý všechny podnikatelské svazy podporují, oznamovala dáma. V rámci zavedení třetí a čtvrté vlny se bude také snižovat celá řada daní. V kapsách českých plátců prý zůstane 3,4 miliardy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Zabýváte se ještě povolením eutanazie?

Dobrý den, pokud se nepletu, dřív jste chtěla otevřít téma uzákonění eutanazie. Usilujete o to ještě? A uniklo mi to, nebo se vlastně toto téma nezačalo v parlamentu nikdy pořádně projednávat? Prý se ale teď toto téma otvírá v senátu. Myslíte, že je šance, že dojde na uzákonění nebo aspoň se jako po...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

EU hledá cestu, jak obrat Rusko ve prospěch Ukrajiny. Může se to vymstít

9:20 EU hledá cestu, jak obrat Rusko ve prospěch Ukrajiny. Může se to vymstít

Evropská unie hledá cesty, jak poslat desítky miliard eur ze zmrazeného ruského majetku na Ukrajinu.…