Bradáčová důrazně odmítá, že by mluvila o církevních restitucích

03.08.2012 7:43

Nová vrchní státní zástupkyně v Praze Lenka Bradáčová je prý proti církevním restitucím. Tvrdí to člen okresního výboru KSČM ve Znojmě Petr Nikolai, který o tom s ní údajně telefonoval. Bradáčová to pro ParlamentníListy.cz důrazně odmítla.

Bradáčová důrazně odmítá, že by mluvila o církevních restitucích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lenka Bradáčová

Největší protivládní facebooková stránka Stydím se za vládu ČR a chci její demisi zveřejnila tvrzení svého člena, jinak také předsedy základní organizace a člena Okresního výboru KSČM ve Znojmě Petra Nikolaie, že Lenka Bradáčová patří mezi odpůrce takzvaných církevních restitucí.

„Dnes jsem telefonicky hovořil s JUDr. Lenkou Bradáčovou a hovořili jsme o tzv.církevních restitucích. Nejenže je paní Bradáčová velice solidní člověk (hovořili jsme spolu cca 25 min), ale je i vlastenec. Restituce ji tak nadzvedávají, že jsem se celkem divil,“ tvrdí Nikolai.

Ten se s ní údajně shodl na tom, že zákon o majetkovém vyrovnání s církvemi může znamenat prolomení Benešových dekretů. „Podle zákona jde o porušování povinností při správě cizího majetku. Zkoušel jsem, jestli by trestní oznámení nemohlo nějak jít přes ni. Bohužel nešlo, takže to opět půjde přes státní zastupitelství na Praze 1. Sama přiznala, že státní zástupci mají strach o své místo a proto většinou nepůjdou proti Nečasově vládě,“ napsal dále komunista. Ten totiž podal na členy vládního kabinetu kvůli restitucím trestní oznámení.

Lenka Bradáčová však na dotaz redakce ParlamentníchListů.cz uskutečnění takového hovoru odmítla. „To je naprostý nesmysl. Nic takového rozhodně neproběhlo. Mně navíc ani nepřísluší se k tomuto tématu vyjadřovat,“ řekla doktorka Bradáčová.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

Ing. Jan Bauer byl položen dotaz

Děláte dost?

Nejdříve vás odcituji: „Vláda schválila celou řadu cílených opatření v hodnotě dosahující sté miliardy. Ať už se jedná o jednorázovou podporu rodin, navýšení důchodů v lednu a červnu nebo snížení spotřební daně“. Není ale navýšení důchodů dáno ze zákona? A druhá věc, myslíte, že dočasné snížené spot...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Furt nemá čas. No tak se nemůžete divit, že si to musíme vynutit.“ Varování pro Fialu, možná poslední

21:45 „Furt nemá čas. No tak se nemůžete divit, že si to musíme vynutit.“ Varování pro Fialu, možná poslední

Vláda a odbory se dnes na zvyšování platů ve veřejné sféře nedohodly kvůli inflaci. Ve vyjednávání c…