Bradáčová zatýkala a došlo prý na Rittigovy advokáty. Jak je na tom podnikatel, se neví

26.09.2014 11:39

Policejní Útvar pro odhalování organizovaného zločinu spustil v pátek ráno zatýkání a domovní prohlídky na několika místech v Praze. O akci informoval server Aktuálně.cz s tím, že se to týká podnikatelů okolo petrochemické společnosti Oleo Chemical. Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová potvrdila, že bylo zatčeno několik osob. Aktuálně.cz uvádí informaci z ČT, že jde o Rittigovy advokáty.

Bradáčová zatýkala a došlo prý na Rittigovy advokáty. Jak je na tom podnikatel, se neví
Foto: Hans Štembera
Popisek: Želízka, ilustrační foto

Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová pro online deník Aktuálně.cz potvrdila, že akce se týká lidí okolo kauzy petrochemické firmy Oleo Chemical, která v letech 2010 až 2012 dodávala bionaftu pro pražský dopravní podnik.

„V souvislosti s případem policie zadržela několik osob," dodala Bradáčová. Počty zatčených se veřejnost dozví pravděpodobně až z tiskové zprávy, kterou se úřad chystá vydat.

Mezi zadrženými jsou podle České televize i advokáti z kanceláře MSB Legal, která zastupuje podnikatele Ivo Rittiga obviněného v jiných kauzách spojených s manipulací veřejných zakázek pro pražský dopravní podnik nebo zneužitím utajovaných informací z BIS.

Není jasné, zda akce míří i na samotného Rittiga

V tuto chvíli prý není zřejmé, zda zatýkací akce míří také na samotného Rittiga, ani zda je mezi zadrženými.

Právníci MSB Legal zastupují v některých kauzách lobbistu Rittiga. Advokáti David Michal a Marek Stubley jsou společně s ním obviněni v kauze údajně nevýhodného kontraktu na výrobu jízdenek, který uzavřel pražský dopravní podnik s firmou Neograph. Michal také s lobbistou čelí obvinění ohledně údajného vyzrazování utajovaných zpráv Bezpečnostní informační služby.

Akciová společnost Oleo Chemical funguje od roku 2004, její hlavní činností je výroba a prodej bionafty. Firma figuruje v případu pražského dopravního podniku v zakázce na dodávky bionafty, na kterou koncem roku 2011 upozornil Nadační fond proti korupci. Ten tvrdí, že u dodávky pohonných hmot pro dopravní podnik byl nastaven podobný systém jako v případu podezřelé dodávky jízdenek. Oleo Chemical prý měla rovněž uzavřenou poradenskou smlouvu s karibskou společností Cokeville Assets. Oleo Chemical se v minulosti důrazně ohradila proti spekulacím, že se účastní nezákonného jednání.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kdo vyhrál v Praze? ODS.“ Petr Fiala věří, že Babiše porazí i v některých krajích

21:27 „Kdo vyhrál v Praze? ODS.“ Petr Fiala věří, že Babiše porazí i v některých krajích

Hostem úterních Dvaceti minut Radiožurnálu byl staronový předseda ODS Petr Fiala. Prozradil, jak chc…