Britská tajná služba MI5 promlouvá k útoku v Manchesteru

23.05.2017 21:51

Tajné služby o své práci většinou mlčí. Britská tajná služba MI5 však tentokrát učinila výjimku. Současný ředitel britské MI5 přiznal, že jeho služba spolupracuje při vyšetřování masakru v Manchesteru s policií. Informuje o tom server britského deníku The Independent.

Britská tajná služba MI5 promlouvá k útoku v Manchesteru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Velké Británie
reklama

Ředitel britské tajné služby MI5 Andrew Parker učinil zcela vzácné prohlášení a prozradil, že britská tajná služba spolupracuje s policií při vyšetřování teroristického útoku v Manchester Aréně.

„Každý v MI5 se bouří proti nechutnému teroristickému útoku v Manchesteru. Naše srdce jsou s rodinami obětí i s příbuznými zraněných,“ stojí ve zcela ojedinělém prohlášení MI5, která zpravidla ke své práci mlčí. „V celé řadě operací se dnes zaměřujeme na boj proti terorismu a snažíme se udržet tuto zemí v bezpečí,“ doplnil ředitel.

Celou zprávu v angličtině naleznete zde.

Premiérka Theresa May prohlásila, že útočník si vybral ke svému hrůznému činu takovou akci, na které mohl vyvolat co nejvíc hrůzy a usmrtit co nejvíce lidí. Britové se ale nedají zastrašit, vzkázala všem teroristům.

Akci pravděpodobně spáchal dvaadvacetiletý Brit Salman Abedi, který při sebevražedném útoku zemřel. Policie údajně také zadržela jednoho ze sourozenců útočníka. V Manchesteru také provedla jednu řízenou explozi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Kalousek si utahuje z OSN. Mnozí mu dají za pravdu

22:14 Miroslav Kalousek si utahuje z OSN. Mnozí mu dají za pravdu

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se pohoršuje nad tím, s jakými nápady – v době,…