Britský poslanec jel služebně do Polska. Opil se tam vodkou a zemřel

24.01.2015 16:13

Poslanec britské Labouristické strany Jim Dobbin zemřel, když při návštěvě Polska vypil nemalé množství tamní vodky, britský deník The Independent informuje o tom, že vyšetřování prokázalo otravu alkoholem. Český překlad zprávy přinesl server Echo24.cz.

Britský poslanec jel služebně do Polska. Opil se tam vodkou a zemřel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alkohol, ilustrační foto

Třiasedmdesátiletý poslanec Jim Dobbin navštívil Polsko v září 2014, když bylo tamnímu městu Slupsk uděleno ocenění Rady Evropy za prosazování evropského ideálu. Politika na cestě doprovázela i jeho žena.

"Po smrti poslance bylo zjištěno, že měl hladinu alkoholu v krvi 399 mg na 100 ml - téměř pětkrát víc, než stanovují právní limity ve Velké Británii pro usednutí za volant,“ napsal The Independent.

Polská vodka se podávala tradičně po každém chodu slavnostní večeře. Poslanec, který prý doma nepil, si postěžoval, že je mu nevolno, načež ho doprovodili do pokoje, kde si chtěl odpočinout. Jeho choť však v pokoji zjistila, že muž nereaguje na její slova a zavolala sanitku. V nemocnici už mu však nedokázali pomoci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do Moravcovy věže dorazil filozof Bělohradský a začal nakládat: Tato země je zraněná. Musí vzniknout evropský stát. Slova svrchovanost a identita úplně škrtněte, stejně nevíte, co znamenají

13:53 Do Moravcovy věže dorazil filozof Bělohradský a začal nakládat: Tato země je zraněná. Musí vzniknout evropský stát. Slova svrchovanost a identita úplně škrtněte, stejně nevíte, co znamenají

Moderátor Václav Moravec přivítal v Žižkovské věži ministra zahraničí v demisi Martina Stropnického,…