Brněnský radní byl prý z ANO vyloučen kvůli odlišnému názoru. Je to jako v 50. letech, říká

6. 11. 2015 21:36

Brněnský radní za hnutí ANO Tomáš Kratochvíl, jenž byl ovšem z hnutí vyloučen, protože odmítal opustit svoji politickou pozici, se jasně vyjádřil ke svému vyhazovu. Zakladatel hnutí ministr financí a majitel Agrofertu Andrej Babiš z rozkolu ve vlastním hnutí viní především koaliční partnery v Brně – křesťanské demokraty. Kratochvíl to ale vidí zcela jinak. Někomu se prý nehodilo to, co připravoval.

Brněnský radní byl prý z ANO vyloučen kvůli odlišnému názoru. Je to jako v 50. letech, říká
Foto: anobudelip.cz
Popisek: Petr Vokřál, ANO
reklama

Ve vyjádření pro server Novinky.cz Tomáš Kratochvíl poznamenal, že se v ANO uplatňují praktiky jako z padesátých let minulého století za komunistů. „Je to pro mě hluboké zklamání a největší šok pro mě je, že brněnské ANO je naprosto nedemokratickým útvarem. Pan primátor navrhl mé odvolání za to, že mám na některé věci jiný názor. To považuji za praktiky padesátých let,“ řekl Kratochvíl.

Ze svého pádu ovšem neviní koaliční partnery, ale spíše primátora moravské metropole Petra Vokřála, který prý kvůli tomu jednal i s komunisty. V čem vedli tito dva politici z téže strany spor? Podle Kratochvíla se týkal holdingu, který se měl zrodit z městských firem, aby je bylo možné efektivněji spravovat. Přípravu tohoto holdingu dostal na starost právě Kratochvíl, ale podle Vokřála jednal příliš pomalu. Muž vyloučený z hnutí to ale vidí jinak, zrod holdingu se prý někomu nehodil do krámu, takže muselo být vše zdrženo. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jak plynování Židů.“ Scéna ve škole kvůli rouškám. Utnula to policie

14:50 „Jak plynování Židů.“ Scéna ve škole kvůli rouškám. Utnula to policie

Návrat školáků zaktivizoval Janu Peterkovou, která si šla vyzkoušet svůj vyargumentovaný postup prot…