Brněnský soud eviduje první stížnost na obecní volby: Obec Hluk je to, oč v ní běží

11.10.2018 12:37

Krajský soud v Brně přijal v souvislosti s komunálními volbami první stížnost, týká se voleb v obci Hluk na Uherskohradišťsku. ČTK to dnes řekla mluvčí soudu Eva Angyalossy.

Brněnský soud eviduje první stížnost na obecní volby: Obec Hluk je to, oč v ní běží
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volič u volební urny, ilustrační foto

Bližší informace nesdělila. Od středy běží desetidenní lhůta, v níž lidé mohou zpochybnit u správních soudů zákonný průběh a výsledky komunálních voleb.

Hluk spadá pod správní obvod obce s rozšířenou působností Uherské Hradiště. Vedoucí právního odboru uherskohradišťského městského úřadu Dana Šilhavíková dnes ČTK řekla, že o stížnosti doposud nemá žádné informace. „Zatím nás soud nepožádal o žádné podklady,“ uvedla Šilhavíková.

V Hluku vyhrála KDU-ČSL, která v jednadvacetičlenném zastupitelstvu obsadila sedm pozic. Na druhém místě skončili Hlučané s pěti mandáty, následovala ODS se čtyřmi mandáty. Tři mandáty získali Moravané s podporou ČSSD a nezávislých, dva mandáty KSČM.

„Co je obsahem stížností, soud nesděluje,“ uvedla mluvčí soudu.

V obecních volbách před čtyřmi lety brněnský soud přijal téměř 30 návrhů na neplatnost. Více než 20 stížností směřovalo na volby v Jihomoravském kraji, ostatní byly na volby ve Zlínském kraji a na Vysočině.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zákulisí, špína, intriky v ČSSD: Máme sobotní fotku „Pocheho gangu“, kterou vám jinde neukážou. A informace o popravě Zimoly, které se taky jinde nedozvíte

4:43 Zákulisí, špína, intriky v ČSSD: Máme sobotní fotku „Pocheho gangu“, kterou vám jinde neukážou. A informace o popravě Zimoly, které se taky jinde nedozvíte

Širší vedení ČSSD dalo na sobotním zasedání v Hradci Králové důvěru předsedovi strany a vicepremiéro…