Brusel hledá experty na boj s ruskou propagandou. Nabízí 120 tisíc měsíčně

25.04.2015 10:29

Při evropské komisi má vzniknout nový odbor. Má se zabývat strategickou komunikací a „bojem s ruskou protizápadní propagandou“. Podle bruselských expertů je třeba investovat do plurality informací, protože ruská propaganda vychovává generaci neschopnou poznat pravdu.

Brusel hledá experty na boj s ruskou propagandou. Nabízí 120 tisíc měsíčně
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Vlajky před Evropským parlamentem v Bruselu
reklama

Zájemce o práci musí být odborníkem na komunikaci a umět plynně rusky. Pokud splní podmínky a bude vybrán, přijde si měsíčně zhruba na 120 tisíc korun. Ty však nebude platit Brusel, ale země, která příslušného experta na boj s propagandou vyšle.

Protipropagandistický tým má v Bruselu „provádět korekci a faktografickou kontrolu dezinformací a mýtů ruské propagandy“. Dále pak mezi jeho činnosti bude patřit tvorba mediálních kampaní a „spolupráce s relevantními evropskými institucemi na strategické komunikaci a podpoře svobody slova a nezávislosti médií“.

Úkolem týmu má být též podpora komunikace mezi EU, zeměmi Východního partnerství a Ruskem a analýza ruskojazyčných médií.

Celý text ZDE

Vznik týmu je prý reakcí na výzvu lídrů EU čelit pokračující ruské informační válce. Zároveň se v Bruselu v think-tanku Evropská nadace pro demokracii píše studie, jak protizápadní propagandě nejlépe čelit.

„Současná nabídka Kremlem ovládaných médií vychovává v Rusku generaci, na niž více působí mýty než realita a pravda,“ sdělil k tomu výkonný ředitel think-tanku Jerzy Pomiatkowski českému serveru HlídacíPes.org. „Platí, že k tomu, abychom dostali pluralitu do ruskojazyčné mediální sféry, potřebujeme nasadit mnohem víc kreativity, zdrojů a peněz než nyní,“ dodal.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zemřelý očkovaný důchodce: Profesor Hořejší ukazuje prstem. A Lukáš Pollert se ozval, padlo slovo „vražda“

11:57 Zemřelý očkovaný důchodce: Profesor Hořejší ukazuje prstem. A Lukáš Pollert se ozval, padlo slovo „vražda“

Očkování nemá stoprocentní účinnost. Přesvědčil se o tom bohužel senior na Jablonecku, který i po oč…