Brusel natahuje ruku. Vondráček: Hydra, která se nezastaví

04.07.2025 6:55 | Komentář

Byli jsme před Bruselem, budeme i po něm, říká předseda Svobodných Libor Vondráček.

Brusel natahuje ruku. Vondráček: Hydra, která se nezastaví
Foto: Screen CNN Prima News
Popisek: Libor Vondráček ve vysílání

Evropská unie chce víc peněz. Mnohem víc. Předsedkyně komise Ursula von der Leyenová si stěžuje, že současný rozpočet nestačí. Chce přidat – a to výrazně. Jenže předseda Svobodných Libor Vondráček má jasno: „Z EU se stala byrokratická hydra. Utrácí stále víc našich peněz, zasahuje do života a roste bez jakékoliv brzdy. Bude růst donekonečna, dokud jí neusekneme hlavy.“

Evropská komise prosazuje navýšení rozpočtu. Současné období 2021–2027 má stát 1,134 bilionu eur. Ani to ale nestačí. Členské státy mají nově odvádět dvojnásobek – 2 % HDP místo dosavadního 1 %. Důvod? Válka na Ukrajině, klimatická krize, sociální problémy.

Vondráček tento postup tvrdě odmítá. „Europarlament si vymýšlí smyšlené úkoly. Unie řeší věci, které jí nikdy nepříslušely,“ připomíná s tím, že z původní ideje evropské spolupráce zbyl jen drahý aparát, který diktuje pravidla a nerespektuje suverenitu států.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Mohu vás požádat o vyjádření?

Je to, co píše Rajchl pravda? U něj jeden nikdy neví. A jestli ano, jak to vysvětlíte? Děkuji https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Rajchl-PRO-Kontrakt-Fialovy-vlady-je-nejhorsi-na-svete-791747 Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bezpečná a barevná Paříž, vysílá Zelená. A český internet umřel smíchy

21:17 Bezpečná a barevná Paříž, vysílá Zelená. A český internet umřel smíchy

Paříž ochromily násilnosti. Oslavy triumfu PSG ve fotbalové Lize mistrů maji na kontě 219 zraněných …