Brutální Německo: Novinář jde do kriminálu. Za srovnání islámu s Hitlerem

20.08.2017 19:12

Německý novinář Michael Stürzenberger půjde na šest měsíců do vězení. Co provedl? Napsal článek o vzájemném obdivu nacistů a islámských autorit, nazvaný Svastika a půlměsíc, a následně jej zveřejnil na svém Facebooku doplněný fotografií.

Brutální Německo: Novinář jde do kriminálu. Za srovnání islámu s Hitlerem
Foto: wikipedia.org
Popisek: Adolf Hitler na vrcholu své moci

Půl roku vězení, a k tomu ještě navrch sto hodin veřejně prospěšných prací. S takovým trestem odešel v pátek od soudu v Mnichově novinář Michael Stürzenberger.

Zločinem, za který nepodmíněný trest odnětí svobody obdržel, je zveřejnění článku a fotografie na svém Facebooku. Článek byl navíc jeho a fotografie, která soudce podle všeho pobouřila nejvíce, je po celém světě všeobecně známá.

Prohlášení německého novináře k rozsudku:

Jde o fotografii potřesení rukou ze setkání dvou politiků. Tím prvním je Adolf Hitler v nezaměnitelné uniformě s hákovým křížem na pásce. Tím druhým je Amin al-Husseini, jeruzalémský muftí, v té době jeden z nejvýznamnějších představitelů islámského světa. Fotografie byla pořízena při setkání obou politiků v roce 1941.

Anketa

Který partajní lídr vás nejvíc štve?

16%
0%
2%
0%
0%
53%
6%
hlasovalo: 9189 lidí

Fotografie ilustrovala článek, jenž se týkal právě vztahů nacismu a islámu (který byl velmi vřelý a jehož vyjádřením byla například muslimská SS divize Skandar). Připomenuta v něm byla například slova Winstona Churchilla, že Korán je „Mohamedův Mein Kampf“, jakož i kniha současného egyptského politologa Hameda Abdel-Samada „Islámský fašismus“.

Německé prokuratuře se však text přesto nelíbil. Označila jej za „znevažování islámu“ a „podněcování k nenávisti“. Jak mohl historický dokument a text, který byl zveřejněn v prestižním mainstreamovém deníku, podněcovat k nenávisti? Státní zastupitelství si vědělo rady.

O ODSOUZENÍ NOVINÁŘE VÍCE ZDE.

Stürzenberger prý zveřejnil historický dokument (fotografii Hitlera s Muftím) záměrně, tak aby čtenáři nedošlo, že je to historický dokument, a myslel si, že islám a nacismus mají společného něco více než toto jedno potřesení rukou.

Soudce se přiklonil k názoru obžaloby a Stürzenbergera odsoudil za „šíření propagandy protiústavních organizací“.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hurá, uhlí jede z Austrálie.“ A lídr ODS to schytal od kmeta

20:46 „Hurá, uhlí jede z Austrálie.“ A lídr ODS to schytal od kmeta

Super zpráva. Tak okomentoval lídr krajských voleb a nynější náměstek hejtmana Moravskoslezského kra…