Brutální Štefec: Babiš z nás dělá německou kolonii. Jen to dělá chytřeji, než ta partička z opozice

22.05.2020 9:37

Bezpečnostní analytik Jaroslav Štefec sepsal facebookové zamyšlení nad tím, v čem se premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš odlišuje od „amatérských“ lídrů některých opozičních stran. A i když mezi nimi mnoho rozdílů neshledává, existuje jeden zásadní, a to jistá organizovanost, která Babišovi pomáhá k „likvidaci české státnosti a změně naší země v bezprávnou ekonomickou kolonii Německa pod silovou patronací USA“. „Čeká nás mnoho desetiletí úpadku a stagnace pod nadvládou nikým nevoleného Velkého bratra v Bruselu, dost možná za pár let vyznávajícího islám,“ varuje expert, podle kterého koronavirová krize přinese změnu, která však pro naši zemi nebude dobrá.

Brutální Štefec: Babiš z nás dělá německou kolonii. Jen to dělá chytřeji, než ta partička z opozice
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Zbrojní analytik Jaroslav Štefec v pořadu ČT Hyde park

„Hlavní rozdíl mezi profíkem šéfujícím ANO a aktuálně i ČR Andrejem Babišem a politickými amatéry, manažerskými a osobnostními nulami ódéesákem Fialou, Pirátem Bártou, šéfem Stanařů Rakušanem nebo, abych nezapomněl na ženy, šéftopkařkou Pekarovou Adamovou rozhodně není v tom, že by snad současný premiér měl na rozdíl od nich větší zájem o osudy nás, ‚normálních‘ občanů ČR, nebo o zachování české státnosti. To ani náhodou. V tom je celá aktuální politická ‚elita‘ rozhodně zajedno,“ píše v samém úvodu své úvahy Štefec.

„Jediné, čím se Andrej Babiš skutečně zásadně odlišuje od zmíněné partičky amatérských rádobypolitiků a přicmrdovačů, je prý plánovitost, profesionalita, organizovanost a skrytost, s níž je schopen provádět (na)řízenou transformaci českého státu ve věrného člena EU a NATO,“ pokračuje bezpečnostní expert. „Jinak řečeno, profesionálně organizuje likvidaci české státnosti a změnu naší země v bezprávnou ekonomickou kolonii Německa pod silovou patronací USA,“ shrnuje dále.

Neustálé útoky proti Babišově osobě považuje za ideální kouřovou clonu, za niž se úspěšně skryjí potenciálně nepopulární „reformní“ kroky. „A samozřejmě také nástroj vytváření neustálého tlaku na premiéra a lidi kolem, kdyby si to náhodou chtěli rozmyslet. Takové malé politické a ekonomické ‚memento mori‘,“ glosuje situaci na české politické půdě.

Zastavit tento proces podle jeho slov momentálně neexistuje. „Čeká nás mnoho desetiletí úpadku a stagnace pod nadvládou nikým nevoleného Velkého bratra v Bruselu, dost možná za pár let vyznávajícího islám,“ predikuje Štefec.

Málokdo z lidí mladších 25 let podle Štefce zná skutečný význam pojmů „svoboda“, „demokracie“ nebo „lidská práva“. Nikdo je o nich neučil. Je to dáno třiceti lety pomalé a nenápadné přeměny našich dětí, původně budoucnosti a naděje českého národa, v „poslušné ovčany EU“.

Zmínil rozklad našeho skvělého školství, jehož dřívější absolventi navrhovali a vyvíjeli lasery, kontaktní čočky a tryskové stavy, stavěli auta, letadla, přehrady, mosty i jaderné reaktory, a netušili jsme, co se vlastně děje. I likvidaci naší ekonomiky, našich společností, bank, armády a policie, a nevěděli jsme, že jsme vlastně systematicky zbavováni své státnosti a samostatnosti. „Byli jsme měněni v bezprávnou opovrhovanou kolonii bez nároku na vlastní ekonomiku, na vlastní zahraniční, obrannou a bezpečnostní politiku,“ poznamenává.

„Koronavirová krize, z níž umělost čpí na sto honů, možná přinese změnu. Ale rozhodně ne k lepšímu pro naši zemi a její obyvatelstvo,“ uzavírá Štefec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Práskat vlastní zemi do Bruselu! Bašta se pustil do Pirátů tak, že musel zasáhnout Železný

22:06 Práskat vlastní zemi do Bruselu! Bašta se pustil do Pirátů tak, že musel zasáhnout Železný

Lídři Pardubického kraje, sedmi kandidátek na základě průzkumu volebního potenciálu pro ČT, se zúčas…