Bubílkové došla slova. Šéf bezpečnostních agentur jí začal otevřeně popisovat, jak se v jeho oboru perou peníze

19.04.2017 18:45

Prezident Asociace bezpečnostních agentur Jiří Kameník ve středeční Kauze dne na Rádiu Impuls usedl proti moderátorce Zuzaně Bubílkové a popsal, jak to u nás vypadá s ochranou tzv. měkkých cílů. Došlo i na praní černých peněz. Moderátorka místy jen koukala.

Bubílkové došla slova. Šéf bezpečnostních agentur jí začal otevřeně popisovat, jak se v jeho oboru perou peníze
Foto: Hans Štembera
Popisek: Střelné zbraně

V úvodu pořadu se Kameník věnoval ochraně tzv. měkkých cílů. „Zatím nikdo ty měkké cíle nestanovil. My víme, co je to tvrdá infrastruktura. Takové ty životně důležité cíle, ale nikdo dosud přesně nestanovil, co jsou to měkké cíle, byť to trochu intuitivně cítíme,“ začal prezident. Přidal příklad, jak může vypadat takový měkký cíl. „Kdybyste dala mezi tři autobusy trhavinu na autobusovém nádraží, tak najednou máte padesát mrtvol.“

Host je přesvědčen, že ostraha nikdy nedokáže zajistit absolutní bezpečí... „Lze to zmírnit, ale to by se musela vláda v první řadě snížit k tomu, aby to konzultovala s vlastníky,“ poznamenal k tématu. Vládu ovšem nezajímá, kdo do daného objektu smí chodit, kdo tam nesmí chodit a tak podobně. To vědí pracovníci ostrahy, s nimiž prý ale nikdo moc nemluví.  

Celý rozhovor naleznete zde.

Host také prozradil, že některé bezpečnostní agentury slouží spíše jako prostředníci pro praní peněz. „Přes nás tečou nekontrolovatelné černé peníze různou formou. U nás se vytvořila šedá ekonomika. Proč bych se k tomu nepřiznával. Já stát neokrádám, ale vím, že se to děje. To vzniká tak, že se přes náš sektor berou ty peníze odtamtud, kde jsou. Jsou ve státním rozpočtu. A dál už bych to nechal na popisu konkrétních příkladů,“ poznamenal trochu tajemně Kameník. „To jsou ty ‚jako‘ bezpečnostní agentury,“ doplnil.

„Tak jsem ráda, že jsem to z vás nějak dostala, a dokonce tak, že jsem to pochopila,“ oddechla si Bubílková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hajzle, lžeš. K vyhazovu Klause ml. padla silná svědectví

7:55 Hajzle, lžeš. K vyhazovu Klause ml. padla silná svědectví

Názor na vyloučení poslance Václava Klause mladšího z ODS není v ODS jednoznačný. Za neloajálního ho…