Buď budete v evropské federaci, nebo vypadněte, zaburácel Schulz. A z ČR dostává první drsnou nakládačku

07.12.2017 18:51

Předseda německé sociální demokracie na sjezdu strany v Berlíně prohlásil, že musíme z Evropské unie udělat Spojené státy evropské. A komu se tahle myšlenka nelíbí, může z Evropské unie mazat pryč. Netrvalo dlouho a na Schulzova slova začali reagovat čeští politici a občanští aktivisté. Ozvali se aktivista Tomasz Peszynski, poslanec ODS Václav Klaus mladší a další.

Buď budete v evropské federaci, nebo vypadněte, zaburácel Schulz. A z ČR dostává první drsnou nakládačku
Foto: Europarl.europa.eu
Popisek: Předseda Evropského parlamentu Martin Schulz

Někdejší předseda Evropského parlamentu a současný předseda německé sociální demokracie vyslovil na sjezdu strany v Berlíně poměrně ambiciózní myšlenku. Do roku 2025 by měl rád napsanou Ústavu nových Spojených států evropských se společnou zahraniční politikou, měnovou politikou a bezpečnostní politikou. Tuto novou ústavu by schvalovaly jednotlivé členské země EU a pak by začala platit. Kdo by ji nechtěl schválit, může z EU odejít.

Poslanec hnutí ANO Patrik Nacher, jenž se proslavil především kritikou nesmyslných bankovních poplatků, má za to, že se Martin Schulz zřejmě zbláznil a měl by možná upravit medikaci.

„Ten pán se zřejmě zbláznil. Tak voliči po celé Evropě dávají v posledních dvou letech volbou euroskeptických a někdy až i extrémních stran a proudů, Brexitem, najevo, že by měli v Bruselu výrazně zabrzdit, že takto tedy ne, a on tuto zpětnou vazbu vnímá, že by měly vzniknout Spojené státy evropské. Kdo je proti, má být vyhozen. Ufff. Doporučil bych panu Schulzovi, při veškeré možné úctě, aby zřejmě vyměnil léky nebo aspoň dávkování,“ nebral si servítky nový český poslanec.

Občanský aktivista Tomasz Peszynski upozornil, že se z řad odpůrců jistě ozve nemálo křiku. Osobně prý Schulzovi moc nefandí, ale kontroverzní nápad tohoto politika by mohl přispět k tomu, že se každý postaví na jednu stranu. Buď jsi s námi, nebo proti nám.

„To zase bude v antiEU álejích nablito... Já sice Schulzovi moc nefandím, ale říkám si, že snaha to pořádně rozčísnout je dobrá... Není špatný nápad dát státům nůž na krk... A rozhodněte se...,“ napsal aktivista.

Vyjádřil také názor, že kdyby se Schulzův plán opravdu realizoval, tak by se takoví lidé jako český premiér Andrej Babiš či maďarský premiér Viktor Orbán přiklonili k EU. Peszynski věří, že si tito politici na protievropské tvrďáky jen hrají.

Dlouholetý odpůrce EU František Matějka to vidí jinak než Peszynski. Je toho názoru, že není na co čekat a máme z EU odejít dřív, než nás někdo vyhodí. „Vždyť rétorika takových, jako je Schulz, na adresu členských států je už skoro jak z hitlerovského Německa a jeho NSDAP,“ vypálil dlouholetý bloger Matějka.

Václav Klaus mladší se vyjádřil krátce a jasně „Výborně! (Nesouhlasím),“ napsal. Bezpečnostní odborník Lumír Němec prozradil, že Schulze má asi stejně rád jako Andreje Babiše (ANO), ale u designovaného premiéra prý oceňuje alespoň to, že je chytrý. „Tohoto vyučeného knihovníka mám ještě raději než Babiše, Andrej je alespoň chytrej,“ konstatoval.  

Bývalý člen ODA Milan Hamerský nápad na vytvoření Spojených států evropských přivítal, ale pouze za předpokladu, že vše bude fungovat na bázi dobrovolnosti.

Paní Karolína Stonjeková ironicky ukázala prstem na ruského prezidenta Vladimira Putina. „Napřed zpráva, že EU žene Česko před soud kvůli kvótám, a následně Martin Sliz prohlásí, že Unie má vykopat potížisty a stát se federací... No níííc, děckááá! Žádnou paniku! Hlavně si zopáknout mantru, že za odpor k EU může Putin a jeho trollové, a bude to zase všechno cajk!“ napsala.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lži! Vytočený Babiš o Čapím hnízdě a kauze Šmarda. Připomněl i Sobotku

14:17 Lži! Vytočený Babiš o Čapím hnízdě a kauze Šmarda. Připomněl i Sobotku

V ČT krátce odpovídal na otázky premiér Andrej Babiš. Spolupráce s komunisty prý funguje, otázka lit…