Budoucí šéf zdravotnictví po schůzce se Zemanem: Jdu do toho naplno. Doktory zřejmě potěší

10. 12. 2017 16:16

Nový ministr zdravotnictví Adam Vojtěch je jedním z nejmladších politiků v historii Česka. Přesto se v menšinové vládě Andreje Babiše (ANO) stane ministrem zdravotnictví. V neděli vyrazil do Lán, aby prezidentovi Miloši Zemanovi předestřel své představy. Na setkání s novináři po schůzce s prezidentem Vojtěch prozradil, že se s Milošem Zemanem v lecčems shodli.

Budoucí šéf zdravotnictví po schůzce se Zemanem: Jdu do toho naplno. Doktory zřejmě potěší
Foto: archiv A. Vojtěch
Popisek: Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch

Resort zdravotnictví patří v Česku k těm složitějším. „Životnost“ jednoho ministra zdravotnictví nebývá právě nejdelší. Vojtěch má ovšem velké plány.  „Beru to tak, že budu ten resort řídit od počátku na maximum,“ řekl jasně ministr Vojtěch.

V první chvíli se prý nechystá k personálním změnám ve státem řízených nemocnicích. Napřed se chce s jednotlivými řediteli seznámit a pak uvidí, co bude dál. Sám není vzděláním lékař, takže se bude zajímat o názory odborníků ve zdravotnictví. Současně se však domnívá, že péče o resort zdravotnictví vyžaduje spíše přehled v ekonomické oblasti a v právu. „Svůj hendikep, že nejsem lékař, budu řešit tím, že budu s lékaři maximálně komunikovat,“ přislíbil mladý ministr.  

„Bylo vidět, že pan prezident má přehled, co aktuálně trápí české zdravotnictví. Já jsem panu prezidentovi prezentoval nějakou svoji vizi krátkodobých i dlouhodobějších opatření,“ uvedl budoucí šéf resortu Vojtěch. Rozebírali spolu prý např. e-recept. „My jsme připraveni řešit to okamžitě, protože ten projekt není dostatečně dobře připraven. Takže já jsem řekl panu prezidentovi, že budu usilovat o to, aby sankce za to nabíhaly až pozvolna,“ prozradil Vojtěch. První rok chce mít jako rok náběhový. „Pokud se nám nepodaří tu povinnost o rok odložit, tak chci tu roční toleranční dobu v případě, že lékař napíše papírový recept,“ doplnil Vojtěch.

Chce se zajímat také o růst platů u zdravotních sester nebo o lepší nastavení systému dlouhodobé péče. Fakt, že vláda bude jednobarevná, podle Vojtěcha otevírá možnost k uzavření dohody mezi ministerstvem zdravotnictví a ministerstvem sociálních věcí.  

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Češi jsou poraženým národem. Na členství v EU prodělali nejvíc, říká jasně světoznámý ekonom Piketty

7:55 Češi jsou poraženým národem. Na členství v EU prodělali nejvíc, říká jasně světoznámý ekonom Piketty

Francouzský ekonom Thomas Piketty se zamýšlí nad tím, kam odtékají peníze z Česka. Vzal si k ruce da…