Budvar? Raději ztrátové dráhy, poštu či ČT, navrhují Svobodní

16.6.2022 9:52 dop. | Ze sítí

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová zřejmě zaskočila i své vládní koaliční partnery, když jako recept na snížení zadlužení státu navrhla prodej národního pivovaru Budvar. Tento nápad bezprostředně odmítl například lidovecký ministr zemědělství Zdeněk Nekula, který pivovar přirovnal k ropným polím. Naopak pochvalu za tento nápad si předsedkyně TOP 09 vysloužila od Libora Vondráčka, předsedy Svobodných, který však zdůraznil, že to předsedkyně sněmovny vzala za špatný konec.

Budvar? Raději ztrátové dráhy, poštu či ČT, navrhují Svobodní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Svobodných Libor Vondráček

„Státní rozpočet stojí ročně 60 miliard Kč jen splácení úroku z již existujícího dluhu a je rozhodně žádoucí s tím něco dělat. Předsedkyně TOP 09 to však vzala za špatný konec, když jako první navrhla prodat Budvar, který snad jako jediná státní firma vykazuje konzistentně zisky. Dá se tedy očekávat, že její návrh bude jen plácnutím do vody, které nemá šanci projít,“ myslí si Libor Vondráček, předseda Svobodných, podle kterého je třeba najít politickou odvahu a prodat ty státní podniky, které musí vláda dotovat miliardami ročně. 
 

Mgr. Libor Vondráček

  • Svobodní
  • předseda Svobodných
  • mimo zastupitelskou funkci
 
„Pokud by předsedkyně sněmovny chtěla skutečně prosadit prodej některého státního majetku za účelem snížení státního dluhu, měla v první řadě navrhovat prodej ztrátových firem, jako jsou České dráhy, Česká pošta či Česká televize,“ uvedl Vondráček s tím, že připomněl, že to jsou právě Svobodní, kteří již 13 let prosazují to, že stát nemá podnikat. 
 
„Svobodní jsou v tomto konzistentní již 13 let a ze zásady navrhují osvobození od státu všech firem, které nekale konkurují soukromým alternativám. Uvědomujeme si totiž, že jejich prodej přinese i benefit narovnání soutěžního prostředí, nejen snížení státního dluhu. Toto narovnání je například v případě TV a rozhlasu zcela zásadní i pro samotnou demokratickou soutěž,“ opřel se do Kavčích hor předseda Svobodných Libor Vondráček. 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Karel Výborný

Martin Exner byl položen dotaz

Dotaz

Vážený pane poslanče, po přečtení níže uvedeného článku, si dovoluji obrátit se na vás s následujícím dotazem. Píšte tam, že nás nás Rusko snaží zmanipulovat atd. My i mí přátelé nic takového nevidíme, sledujeme zprávy na čských tel. stanicích, posloucháme Radiožurnám, Country rádio, pohybujeme se ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Proč se tak díváte?“ Ceny v Německu. Ne, nezdá se vám to, v Česku platíte víc

18:20 „Proč se tak díváte?“ Ceny v Německu. Ne, nezdá se vám to, v Česku platíte víc

Jsme jedničky v Evropě! Nejen nejvyššími cenami elektřiny, ale aspirujeme i na další komodity. Předb…