Bulharsko vyhostilo ruského diplomata. A Moskva vzkazuje: Nebudeme trpět, co „vyvádějí“ Češi a Bulhaři

29.04.2021 21:05

Bulharsko oznámilo vyhoštění jednoho ruského diplomata. Stalo se tak den poté, co prokuratura oznámila, že podezírá šest Rusů v souvislosti s výbuchy bulharských skladů munice. Moskva už chystá odvetná opatření, informuje iDNES.cz.

Bulharsko vyhostilo ruského diplomata. A Moskva vzkazuje: Nebudeme trpět, co „vyvádějí“ Češi a Bulhaři
Foto: Reprofoto: 1tv.ru
Popisek: Vladimir Putin.
reklama

Prokuratura ve středu oznámila, že podezírá šest Rusů ve spojitosti se čtyřmi výbuchy v bulharských skladech a továrnách, kde měl Gebrev uložené zbraně a munici. Společné jim bylo mimo jiné to, že vojenský materiál měl odtud směřovat na Ukrajinu a do Gruzie.

Bulharsko prohlásilo jednoho ruského diplomata za personu non grata, oznámilo ruské ministerstvo zahraničí po setkání ruské velvyslankyně v Bulharsku Eleonory Mitrofanové a úřadující místopředsedkyně vlády a šéfky bulharské diplomacie Ekateriny Zacharievové.

Původní zdroj ZDE.

Ministryně vznesla požadavek, aby Moskva s místními úřady plně spolupracovala při vyšetřování explozí a pokusu o otravu bulharského zbrojaře Emilijana Gebreva.

Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov uvedl, že Moskva nebude tolerovat, co „vyvádějí“ Češi, Bulhaři, Pobaltí. Zmínil i nedávné vyhošťování ruských diplomatů následující poté, co české úřady označily agenty ruské vojenské rozvědky GRU podezřelé z výbuchů v muničním skladu ve Vrběticích.

Moskva chystá odvetná opatření. „Rusko reagovalo a bude reagovat. Rusko neponechá bez reakce podobné naprosto nepřijatelné provokační kroky a naprosto neodůvodněná, nedokázaná obvinění,“ dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

16:06 A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

„Zřejmě jeho jediný program je Antipirát. Z tohoto pohledu to ukazuje, že spíše úplně rezignoval na …