Byl s nimi od začátku. Ale Bartošovo sledování občanů bylo pro piráta poslední kapka

19.07.2024 7:07 | Monitoring

Zakladatel České pirátské strany Jiří Kadeřávek dnes na sociálních sítích oznámil, že stranu opouští. „Dnes jsem Pirátské straně doručil žádost o bezodkladné ukončení členství v souvislosti se zaváděním systému e-Turista. Pirátská strana nyní pracuje proti ideálům, se kterými byla založena,“ napsal ve svém oznámení Kadeřávek. A že poslední kapkou pro něj bylo zavedení evidence turistů, které prosadil ve vládě pirátský předseda a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš. Kadeřávek se omluvil za důsledky, k nimž založení České pirátské strany vedlo nebo povede.

Byl s nimi od začátku. Ale Bartošovo sledování občanů bylo pro piráta poslední kapka
Foto: Piráti
Popisek: Jiří Kadeřávek

Poslední kapkou pro Jiřího Kadeřávka bylo, když předseda České pirátské strany a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš ve středu na vládě prosadil povinnost ubytovatelů k registraci do nového registru e-Turista, který bude sloužit k předávání osobních údajů o hostech do rukou státu.

„Zavedení centrálního státního registru pro sledování pobytu občanů na návrh předsedy Pirátské strany, dokonce bez předchozí vnitrostranické diskuse a pod rouškou digitalizace, je pro mne natolik neakceptovatelné, že nejsem nadále schopen podílet se na činnosti Pirátské strany a podporovat ji,“ sdělil Kadeřávek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Natálie Brožovská

Migrace

Kritizujete Rakušana za jeho migrační pakt. Na druhou stranu, jak jste si s migrací poradili vy? Co jste udělali proto, abyste zabránili nelegální migraci? Vy jste byla ministryní před Rakušanem a podle mě jste si vedla stejně špatně

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Z pirátské strany, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseHonzaSouček , 19.07.2024 7:31:36
se pod vedením toho stárnoucího dredatého ještěra, stala strana stalinského typu. Něco jako KSČ v dobách normalizace. Jen ty své špehovací praktiky skrývají za tzv. digitalizaci.

|  8 |  0

Další články z rubriky

Stejná krev, ať ruská či americká. Ale bez řečí o „agresorech“ se to v Rokycanech neobešlo

4:44 Stejná krev, ať ruská či americká. Ale bez řečí o „agresorech“ se to v Rokycanech neobešlo

Několik tisíc zájemců o vojenskou historii navštívilo Muzeum na demarkační linii v Rokycanech, kde t…