Byli u Babiše, teď velebí trio Polčák, Gazdík, Rakušan. Kandidátka STANu má v Praze několik bývalých politiků ANO. Zde důkaz

05.10.2018 9:40

Aneta Krajcerová, Lukáš Zicha, Ondřej Růžička, Viktor Janouškovec či Zdeněk Pokorný. Všichni jsou zastupitelé městské části Prahy 4, kam se dostali ve volbách v roce 2014 pod hlavičkou hnutí ANO. Výše jmenování kandidují i letos, ale pod zcela jiným subjektem. Na svou kandidátku si je vzali STAN a KDU-ČSL. Lukáš Zicha kandidátku dokonce vede.

Byli u Babiše, teď velebí trio Polčák, Gazdík, Rakušan. Kandidátka STANu má v Praze několik bývalých politiků ANO. Zde důkaz
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Gazdík

Patová situace na Praze 4 vznikla v podstatě hned po volbách v roce 2014. ANO tehdy vyhrálo a získalo 21,69 procenta. Jeho představitelé se však nebyli schopni dohodnout na budoucí koalici, a tak vítěz voleb skončil v opozici. A jelikož s tímto výsledkem nebyl spokojen nikdo, celý zastupitelský klub ANO se rozpadl a poté rozdělil na dvě části. Prvním klubem byl Klub zastupitelů městské části Praha 4 zvolených za politické hnutí ANO 2011 a měl sedm členů, jeho předsedou byl zastupitel Viktor Janouškovec, ten aktuálně kandiduje za STAN. Druhým byl Klub zastupitelů členů Hnutí ANO 2011, jehož předsedou byl Petr Crkoň. V březnu 2015 se podařilo na čtyřce vyjednat novou koalici. Novými členy se stali i lidé, kteří na radnici kandidovali pod značkou ANO. Jejich věrnost hnutí, které je na radnici dostalo, však měla krátké trvání. V letošních volbách se pokusí znovu ovládnout radnici, ale jak jsme psali v úvodu, v jiném dresu.

Připomeňme, že Starostové a nezávislí hnutí ANO vehementně kritizují. A to nejen ve Sněmovně. Problematické vztahy s tímto hnutím mají Starostové také ve Středočeském kraji, kde byl STAN původně v koalici. Pro doplnění vlastní kandidátky však dřívější členství v nejsilnější parlamentní straně nevadí.
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Barbora Richterová

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura bije na poplach: Agresivní muslimský migrant v Praze volal Allah Akbar. Hamáček lže, že nejsou mezi námi!

11:55 Okamura bije na poplach: Agresivní muslimský migrant v Praze volal Allah Akbar. Hamáček lže, že nejsou mezi námi!

O agresivním muslimském migrantovi a kriminálníkovi, jenž ve čtvrtek křičel v Praze na veřejnosti dě…