Býval poslancem a hejtmanem. Teď mu hrozí vězení, píší noviny o Jiřím Šulcovi

16. 8. 2018 8:04

Býval poslancem za ODS. Hejtmanem Ústeckého kraje. Dnes je v invalidním důchodu, na krku má nepravomocný rozsudek v jedné trestní kauze. A také je obviněn, že pomohl dosadit do čela dotačního úřadu svého známého. Řeč je o Jiřím Šulcovi. Informují o tom Lidové noviny.

Býval poslancem a hejtmanem. Teď mu hrozí vězení, píší noviny o Jiřím Šulcovi
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Jiří Šulc
reklama

Umetl Šulc cestu do funkce řediteli dotačního úřadu Severozápad Petru Kušnierzovi? To nyní řeší Národní centrála proti organizovanému zločinu, která obvinila Šulce i Petra Vráblíka, jehož Kušnierz ve funkci střídal. 

O nepravostech v konkurzu tuší podle všeho vyšetřovatelé řadu let, kdy sám Kušnierz byl obžalován kvůli korupci, že přijímal úplatky za ovlivnění dotačních projektů.

„Považuji to za účelové vtažení mého klienta do této velké kauzy. Když ho policie nemohla obvinit v rámci ovlivňování projektů, tak přišla s tímto formálním obviněním za výběrové řízení,“ podotkl advokát Daniel Volák, jenž proti obvinění už podal stížnost.

Podle jeho slov totiž policejní vyhodnocení Šulcova trestného činu trpí zásadním nedostatkem právní kvalifikace ve vztahu ke klientovi. 

Původní text ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

21:55 Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

Na lidi, kteří nedodržují vládní opatření v boji proti koronaviru, apeluje na instagramu bývalá mode…